Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfig jó lenne Archicad...

Ez a konfig jó lenne Archicad tervezői konfignak?

Figyelt kérdés

Az Archicad 27 lenne a rajta használt legnagyobb gépigényű program és szeretném ha 5-6 évig legalább megállná a helyét ilyen téren.

A konfig:

Alaplap: [link]

Processzor: [link]

Hűtés: [link]

Memória: [link]

Videokártya: [link]

Tápegység: [link]

SSD: [link]

HDD: [link]

DVD író: [link]

Ház: [link]

Windows 11 dobozos: [link]


ápr. 22. 19:37
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azért ak-s processzort venném, mert olcsóbb a simánál érdekes módon, amúgy nem tuningolnám.
ápr. 22. 19:37
 2/18 A kérdező kommentje:
Monitorok, egér, billentyűzet már van.
ápr. 22. 19:40
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

Ha a B760Pro RS kb ihyanolyan, mint a B660 akkor az igencsak határeset lesz a 12700KF-hez. Egy két rendernél, ahol az Archicad ki tidja hajtani a procit rendesen ott a VRM elég meleg lesz. Normál munkánál nem lesz kihasználva a proci a végletekig, ott ez nem gond. Én inkább picit drágább lapot választanék.


Prociból a 13600K/KF jobb választás lenne, de drágább így kiesik.


A NAS HDDt szintén kihagynám.

Ha az Archicad nem memóriasávszélesség intenzív akkor a DDR4 is teljesen jó választás.


Sztem Archicadre korrekt ez így, ez kb fedi a max/hardcore modellek gépigényét.

ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azért néztem ezt ki, mer tvan benne integrált wi-fi modul, így nem kell bővítőkártya, amelyre azért van szükség, mert elég messze van a gép a telekomos modemtől így elég nehéz lenne áthúzni kb 10 méter hosszan az ethernet kábelt. De ha necces akkor választok egy kicsit drágább lapot és bele egy wi-fi bővítőkártyát.
ápr. 22. 20:00
 5/18 A kérdező kommentje:

Lapból akkor ez lenne: [link]


Szintén wi-fis amúgy

ápr. 22. 20:16
 6/18 A kérdező kommentje:
Ramból pedig ez, mivel ez ddr5- ös lap: [link]
ápr. 22. 20:17
 7/18 anonim ***** válasza:
Ez így korrekt. Archicadnek szerintem felesleges a drágább és gyorsabb RAM.
ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ja és remélem jól láttam hogy a fenti házon van reset gomb, power led és hdd led is?Mert nekem ezek fontosak.
ápr. 22. 22:07
 9/18 anonim ***** válasza:

Őszintén: én a házat nem néztem, mert az ízlés kérdése de most rákattintottam és: ezt ne :)


Az új hardverek - főleg a 12700KF- fűtenek rendesen, ezek igénylik a normálisan átszellőztetett házat. Két első venti és legalább egy hátsó, normális légáramlással a minimum ami szükséges az ilyen fogyasztású hardver mellé. Nem kell gamer, szivárványos led sőt még a "mesh" előlap sem kötelező, de a normális légáramlat legyen biztosítva különben minden megfő a házban.

ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

[link]

Ezen úgy tűnik van mindegyik és elöl is van venti.

ápr. 22. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!