Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kiválthatom a corsair által...

Kiválthatom a corsair által gyártott kábellel a 4080 super dobozában található 3-as elosztót?

Figyelt kérdés

Gigabyte 4080 super kártya 3x 8 pinnel csatlakozik a tápra, viszont marha ronda hogy ott van egy halom kábel, ami ráadásul lehúzza az egészet és feszül..

Van ez a fajta verzió amit a corsair gyárt, és elvileg csak ezt kell bedugni a tápba, és onnan a kártyába, így 1 vezetékkel el van intézve.

[link]


Működhet a dolog? A táp egy corsair rm1000w gold.



máj. 11. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem jó. Ehhez PCI-E 5.0/ATX 3.0 szabványos táp kell, de azokhoz nyilván gyárilag van ilyen kábel, és azzal kell bedugni.


Ha neked nem ilyen tápod van, akkor ez a kábel nem jó számodra.


Viszont így is elérhető szép kábel is. Készen is látni ilyen hosszabbítókat, vagy egyedi cable modding, hardveraprón vállanak páran.

8-12 ezer általában

máj. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, azért csinálják.
máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor ez a kábel mire való? Mert azt írják az oldalon hogy nem kell új tápot venned, mivel ez pont azoknak készült akiknek régebbi tápja van, és hogy rátudják ezzel kötni. Sőt a képen látszik is hogy ott van pont az én tápegységem is oldalt. Akkor miért nem jó?
máj. 11. 19:23
 4/12 anonim ***** válasza:

1-es hülyeséget ír


Nyugodtan vedd, nekem is ilyenem van RMX tápomhoz.

máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

lehet hogy jo kompatibilitas lista leirast kellene talalni pontosan


ellenben ugye lehet a tapbol kitud menni 2x8pinen 600W is

de 8pines szabvany szerint 300W mehetne ki, es ha a tap ugy lett tervezve akkor maga a tap elegtelen hozza

persze 300W is boven eleg legtobbhoz

csucskarihoz meg nem ezen kellene sporolni


4080S az elege csucskari

picit tul van 300 on mar (amihez meg persze mindeg eleg a foglalatival egyutt)


de ha pontosan tudnank a vga tipust


a tap regi mar? mert regen gyartottak rm szeriat szerintem joval az uj pcie tapcsati szabvanyok elott


Igazabol most 3 kabel megy akkor atalakitoba es ugy "1"


de amit akarsz az is 2 kabel...


megse 1

máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Van itt pár bökkenő.

Ebből van olyan is aminek 3 dugós a vége? Mert a corsair oldalán csak ezt az egyet találom aminek 2x8pin van az egyik felén ami a tápba megy, a másik meg az az új csati ami a kártyába.


Mert jelenleg én úgy használom hogy be van dugva 3db 3x8 pin a tápba, és az a 3 megy az elosztóba, és úgy a kártyába.

Ezen miért csak 2x8 pines van? Akkor lehet azért mondta az első hogy nem lesz jó?

máj. 11. 19:52
 7/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


amugy ez vicces hogy eloszor kinyomtak a 12pin pcie t az nem volt tul jo

de ugy latszik ez a 16pin se eleg jo


nem a kabel meg csati vastagsagot novelnek, csak a szamokat (ereket) illetve igazabol azokat sem

aztan csodalkoznak a szakemberek


szerintem ez alapjan az uj 16pin is cseres lesz ha tenylegesen 600W ot is ki akarjak hasznalni majd (illetve netan 1200W ot ahol 2 ilyen csatit nyomnak karira :D)


Kerdezo nem tudom teged menyire erint ha nem OC zod es nem extrem tipus akkor ilyenektol nem kell felned

máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 igen ezt nem tudni a tap csatikimenetek mit birnak 150et 300at...


ha megoszlik a terheles a kabelek es csatik kozt akkor kevesbe eselyes szetegesuk


a 16pines tapokon mar mindketvege 16pin vagyis tapba is olyan megy mint a vga ba


persze epp azt linkeltem

van neten kep ahol tapon a 16pin csati egett meg


szoval nem csak 4090 eseken a 12pin (vajon 16pin nem eget meg meg rajtuk?)

máj. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

gigabyte 4080super windforce 2 hónapos oc az nincs

a táp meg orsair rm1000x kb 3 éves

máj. 11. 20:02
 10/12 A kérdező kommentje:

A reddit van aki 4090-et is ilyen kábellel használ corsair 850-es tápról, szóval most már nem értem hogy nálam ez miért ne működne.

Ha leégne meg nem lenne elég a leadott watt (magyarul nem működne terhelés alatt) akkor nem is árulhatnák, mert nettó átverés.

Meg az lenne a corsair érdeke hogy vegyél új tápot ami van új csatlakozó. Helyette csináltak egy "olcsóbb" kábelt ami jó bármilyen táphoz.

Jó lenne ha valaki világosan leírná hogy most mi a helyzet.

máj. 11. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!