Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Informatikusok / infoguruk /...

Informatikusok / infoguruk / függők ti hány féle oprendszert és gépet használtok egy helyen egy szabadnapotokon vagy a munkahelyen? Úgyértem, reggel amikor felkeltek, hány rendszerbe "kell belépni"?

Figyelt kérdés

Egy gépen van "minden" vagy célnak megfelelően külön gépek vannak mondjuk multimédiára, programozásra, játékra, netre stb?


Tv, okostelefon, laptop, vagy asztali hardver?



máj. 14. 07:18
 1/5 Szikszai.B ***** válasza:
100%

A munkahelyemen van egy Windows-os gépem, hivatalosan az a munkaeszközöm, de van egy Linuxos gépem is, azt magamnak raktam össze.

Otthon van egy asztali gépem, egy laptopom, egy kicsi barebone gépem, és egy Raspberry Pi, mindegyik Linuxos. Igazából a Raspberry-n dolgozom a legtöbbet, azon vannak a webes projektjeim és az online tárhelyem, amiket így el tudok érni bárhonnan. A céges gépről, az otthoni gépeimről és a telefonomról is fel tudok csatlakozni rá, így keresztbe-kasul tudok másolni rá bármit. Rá van dugva egy 1TB-os HDD, azon pedig backupok, és a külvilág számára elérhető mappa van.


Úgy a célnak megfelelően nincsenek különválasztva a gépeim, mindegyiken csinálok mindent.

máj. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1 asztali gép - Linux Mint

1 laptop - Linux Mint

1 épített NAS - OpenMediaVault

1 DNS szűrő - Debian

1 média center - LibrELEC


Nem kell mindegyikbe minden nap belépni. A NAS és a DNS szűrő nin-stop megy, a hálózati meghajtók felcsatolása automatikus.

máj. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szikszai.B ***** válasza:
100%
#1-es vagyok, elfelejtettem, hogy van két OpenWRT-s routerem is, egyik otthon, másik a nyaralóban. De azokba tényleg nagyon ritkán lépek be.
máj. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokba..


Otthon van 8 éles, 4-6 teszt rendszer (nem mindennap kell persze tutujgatni).


Melóban több száz, de naponta 5-10 eszköznél többet nem kell bántani általában. Zömében Linuxok, néhány Windows és hálózati eszközök (switch-ek, router-ek), és egyéb egzotikus vackok. Korábban kellett dolgozni UNIX-okon is (AIX, Solaris, IRIX), de az mára már kikopott.


Laptopról dolgozom szinte kizárólag, ha szórakozni/"tartalomfogyasztani" kell, arra alapvetően konzolt használok (Series S), mobilon kb. csak telefonálok, tablet-et meg nagyon ritkán használok (ha nem vagyok otthon, nyaralok, ilyesmi).

máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BeefEater ***** válasza:

Csak interaktív felhasználásra:

Céges MBP, saját desktop és laptop (Linux)

máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!