Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Informatikai szakközépbe...

Informatikai szakközépbe milyen laptop ajánlott?

Figyelt kérdés
Rendszerüzemeltető szakra, úgy, hogy kitartson 4-5 évig, és meg lehessen rajta csinálni a programozási házi feladatokat is?

máj. 19. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha most leszel kilencedikes akkor szerintem a laptop vásárlással várj októberig. Addigra nagyjából tudni fogod, hogy nagyjából milyen teljesítményű kell.


Én egyetem előtt macbook-ot akartam a sulira, de nagyon nagy szerencsém volt, hogy nem vettem meg sulikezdés előtt, mert később kiderült, hogy az a program amit egyetemen használunk a vizsgák/ZH-nál az csak windows-on fut. Akinek meg más szoftverű laptopja van az vagy nem tud rajta gyakorolni vagy telepítenie kell a windows-t a gépére.

máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Semmi extra. SSD, 8 GB RAM, stb. Használtan max. 60 000 Ft.
máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért 4-5 év, legyen win11-es 16GB RAM-mal és SSD-vel.

Valami ilyesmitől:

[link]

máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szakközépbe kell egyáltalán laptop? Házikhoz szerintem az otthoni gép is megteszi. Nem hiszem hogy szükséges, de érdemes érdeklődni az adott iskolánál, biztos szívesen válaszolnak.
máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minél újabb generációs Intel processzor, legalább 8, de inkább 16 giga RAM, meg legalább egy 500 gigás SSD. Asus, Dell, HP.

MacBook középiskolába felesleges, mert úgyis Windowson tanulsz, és ki tudja, milyen alkalmazásokat fogtok használni, ami csak win-re van.

máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami programokat használni fogtok, az a Visual Studio Code, Visual Studio 2022, Cisco Packet Tracer, VMware vagy Oracle Virtual Machine, a Microsoft Office programjai, ebből is a Word, Excel, Access, Powerpoint négyest, meg esetleg a Gimp-et, ha sima infón képszerkesztést tanultok. Ezek közül a legnagyobb gépigényűek a virtualizációs programok, mint a VMware, vagy az Oracle Virtual Machine, ezek operációs rendszerek kezelését, beállítását fogjátok tanulni. Ennek az igénye függ a futtatott rendszer gépigényétől, de nem hiszem, hogy olyan nagy gondot okozna, Windowst, esetleg valamilyen Linux disztribúciót fogtok vele használni, hivatalosan a Windows 10-nek elég 2 GB, a Windows 11-nek 4 GB RAM, meg 2 magos 1 GHz-es CPU.

Itt inkább az a kérdés, hogy mi másra fogod használni? Mert egy középiskolás az iskolai gépén nem 0-24-ben tanul, én is úgy voltam, hogy majd informatikára kell egy PC, de mellette tudjak rajta játszani is. A játékoknak viszont lehet nagyobb gépigénye, ez is játéktól függ, mert nem mindegy, hogy egy Minecraft-ról, vagy egy Cyberpunk 2077-ről beszélünk.

Alapvetően suliba nem kell erős gép, a Windows 11 támogatást kell figyelembe venni. Egyes 7. generációs Intel processzorok támogatják a Win 11-et, de inkább 8. generáció a biztos, AMD-nél Ryzenek a 3. generációtól támogatottak (javítsatok ki, ha tévedek). Ehhez kell legalább 8 GB RAM, de jövőbiztosságért inkább 16 GB, plusz legalább 500 GB SSD (én elég gyorsan kicsúsztam a 256 GB-ból)


Szóval összefoglalva:

-CPU: Intel 8. generációtól vagy AMD Ryzen 3. generációtól

-RAM: min. 8 GB, de inkább 16 GB

-Tárhely: 500 GB SSD


Azt viszont megjegyezném, hogy nekem középiskolai éveim alatt soha nem volt szükségem arra, hogy laptopot vigyek magammal, ha bármilyen gyakorlat volt azt az iskola gépein végeztük, egyébként meg bőven elég volt egy okostelefon a többi feladatra. Ez azért lényeges, mert az asztali gépek ár-érték arányban jobbak, a laptopnál sokat fizetsz a hordozhatóságért. Meg ugye a fenti rendszer pusztán iskolai célra jó, ezen még tuti nem fogsz komolyabb FPS játékokat tolni.

máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!