Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptop nem ismeri fel az új...

A laptop nem ismeri fel az új merevlemezt. Mi a gond?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Egy elég összetett problémáról van szó.

Van egy Dell C600-as laptopom. Nemrég ki kellet cserélni rajta az merevlemezt,

mert vírusos lett.

Lett bele véve egy új de az alaplap nem érzékelte ezért kérte az "Administrator password"-ot.

Nagy nehezen rájöttem mi a helyes de itt jött

a probléma nem érzékelte a merevlemezt így nem indult el hanem kiírt egy hibaüzenet(még a fekete ablakra)

be kellet mennem a biosba ott mindent megpróbáltam.

sehogy nem lett jó. Aztán bekültük a dellbe ott aztmondták hogy nem tudják megcsinálni.

Maradt az hogy rövidrezárok az alaplaba valamit ami kétesélyes vagy új alaplap.

Végül a kérdés lényege: Nem lehetne másképp megoldani a hibát?


U.I.: Bios aksi kivétele 24 órára. Nem mert nincs benne bios akkuumlátor.

Windows újratelepítése CD-rom ról való bootolással. Nem mert nem érzékeli a merevlemezt.


2010. okt. 31. 10:21
 1/6 A kérdező kommentje:
*NEM új alaplapot hanem merevlemezt vettem bele. FElül elírtam sorry!!!!!!
2010. okt. 31. 10:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Vírus miatt én még egyetlen merevlemezt sem cseréltem ki... Pedig 5 éve dolgozok ilyen témában.

Nem lehet, hogy a merevlemez vezérlője ment tönkre, és azért nem volt jó a régi sem? És mivel azt a vezérlőt nem nagyon lehet cserélni (régebbi gépről van szó -> cseréld, ez az üzletpolitika), ezért nem tudták (nem akarták) cserélni.

2010. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De ez olyan vírus volt ami szétcseszte a merevlemezt.

Am a kérdésre válaszolj pls.

2010. okt. 31. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:

a csúnya lenne ha lenne olyan vírus ami az alkatrészeket teszi tönkre

szerintem sata vinyód van és a gép nem ismeri fel

2010. okt. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi a megoldás?
2010. okt. 31. 10:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Alaplap csere. Vagyis ez esetben, mivel régi a gép, gépcsere. Valszeg olcsóbb egy újat venni, mint bele való alaplapot...


Amúgy tényleg nincs olyan vírus, ami csak úgy puff, tönkretesz bármilyen hardvert.


Ha lenne ilyen hidd el, már összedőlt volna a fél világ, mert egyszer jutna ki egy ilyen kód egy szerencsétlen magát "hekkernek" hivő skacc kezébe, aztán rombolna, ahogy csak tudna...

2010. okt. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!