Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitor képernyőjéről...

A monitor képernyőjéről eltűnik a piros szín. A monitornak van baja? Javítható?

Figyelt kérdés
Régi tipusú monitor. Nem TFT. Ilyenkor lila árnyalatú az egész kép. Illetve ami piros lenne, azt feketének látszik és a piros árnyalatai sem láthatók. A monitor hibás, esetleg a kábel vagy lehetséges, hogy a videó kártyávál van gond?
2009. jan. 10. 11:05
 1/3 yuda ***** válasza:

Egyszer szétszedtem egy ilyen miatt és ahogy elkezdtem mozgatni a vezetékeket,kiderült,valamelyik nem érintkezik.Ahogy megmozdítottam,egyből bejött-valószínűleg nálad is ez lesz.-kiékeltem utána még ment.-ma már nincs meg,később vettünk újat.


Szétszerelést és belepiszkálást természetesen nem ajánlhatom jó szívvel,nehogy megrázzon az áram,tehát felelősséget nem vállalok.

2009. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, akkor videókártya gond volt. Próbáld ki egy másik monitorral is (vagy monitort másik géppel)
2009. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kábel van megtörve, csak azt tudod csinálni, hogy ide-oda mozgatod, amíg jó nem lesz a kép, és a megfelelő szögben cellux-al összeragasztod. Szétszedetni és összeforrasztatni szervízben nem érdemes, mivel 6-7 ezer FT-ért csinálják általában, annyiért kapsz új CRT is :) Pölö nekem is van egy 21 colos Belineam, ami nem kell a kutyának sem :(
2009. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!