Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi az ideális hőmérséklete?

Mennyi az ideális hőmérséklete?

Figyelt kérdés

Proci: -alapállapot 28°C

-játék közben 50°C


VGA: -alapállapot 37°C

-játék közben 72°C



HDD: -alapállapot 30°C

-játék közben 34°C


Ez így jó?

Szerintetek nemsok játék közben a vidikarinak a hőmérséklete???


2010. nov. 13. 02:37
 1/9 anonim ***** válasza:

vasfüggő, az enyém néha alapjáraton is felugrik annyira, de 85-ig bírja rinyálás nélkül...

Amúgy szerintem jó érékek, a játék közbeni melegedésen segíz, ha lekapod a gép oldalát, vannak különböző házi hűtési praktikák. Ha noti (mivel nem írtad, mi), akkor a notihűtő nem segít rajta, meg más se nagyon, max újrapasztázás, ha már nem garis...

2010. nov. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tegnap raktam össze(számítógép) :D

garis a proci, alaplap meg a táp.

vkari, winyó, ram nem garis.


a vidikari játék közben már felment 77°C-re is.

2010. nov. 13. 13:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdekelne milyen a házad. Egyébként a 28°C proci idleben az nagyon jó, ennyire mondjuk nem kéne felszöknie, elég sok a különbség a két érték között, gondolom gyári hűtővel megy. És a proci típusát is jó lenne ha leírnád.
2010. nov. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja és, a VGA mindig magasabb értéken van mint a proci, csak gondoltam jó ha ezt tudod, a házadba pár ventit tegyél be.

Előre ami befelé fújja a levegőt, hátra ami kifelé viszi.

2010. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a proci: Phenom II 560 3.30Ghz.
2010. nov. 20. 17:45
 6/9 anonim ***** válasza:
90 fokon is vígan mennek a vgak nem kell félni
2010. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
vágom h megy de nem károsodik már h 90 fokon?:D
2010. nov. 20. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem károsodik! tartósan 80 °C felett deformálódnak a szilícium kristályok nagy frekvencián, és még tovább rontja a helyzetet, hogy hatalmas mértékben ingadozik a hőmérséklete!


Próbáld csak ki! márts forróvízbe műanyag lapot, majd gyorsan tedd be a mélyhűtőbe! ismételd meg párszor, és meglátod, a műanyag magától eltörik.


Ezért, minden gépből először a videókártyát szokás kidobni.

2010. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jó de azért szerintem senki sem veszi ki a vidikarit 80°C-on hogy berakja a mélyhűtőbe xd az magától hűl le folyamatosan :D
2010. nov. 20. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!