Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért akadozhat a gépem?

Miért akadozhat a gépem?

Figyelt kérdés

Régi a gépem (az alábbi paraméterekkel bír), de nagyon szaggat ahhoz képest is.

Paraméterek: Intel Celeron CPU 2.4GHZ, 512 MB RAM, ATI 9600 256MB video kari, 120GB winyó IDE kábellel, WIN XP SP3, NOD Smart security vírusirtó.


Ötletek?:)


2010. nov. 14. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha régen lett telepítve a Windows rá, akkor akár azért is. Lehet, hogy egy töredezettség-mentesítés csodákat tenne, csak előtte üríteni kellene a temp könyvtárat valamint a böngészőcache-t. Ha kevés hely van a HDD-n, az is nagyon lelassíthatja. Meg az is, ha dinamikusra vagy alacsony értékűre van állítva a virtuális memória. 512 MB-hoz célszerű legalább 1024, de akár 1536 MB-ot is lefoglalni a már töredezettség-mentesített lemezen virtuális memóriának. Egyébként ez utóbbi az egyik leggyakoribb oka a lassulásnak én sosem engedem, hogy a Windows saját maga foglalja le menet közben ezt.
2010. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A windows 1 éve lett felrakva(nem nagyon van amúgy használva).

Töredezettségmentesítés is rendszeres a diskeeperrel, CC cleanert is használom temp takarításra.

Dinamikus virtuális memória azt hogyan lehet beállítani?(am 4 giga van megadva kézileg és a HDD 50%-a szabad.)

2010. nov. 14. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt értettem dinamikus alatt, ha "a rendszer kezelje a lapozófájt" dolgot választod. Bár az az igazi dinamikus foglalás, ha meg van adva egy kezdeti méret és egy maximális méret és a kettő eltér egymástól. Hiszen akkor a kezdei méretet növeli majd enet közben, amikor szüksége lesz rá. A túl nagy lapozófájl felesleges és az is okozhat lassulást. Nálam az 512 MB RAM-hoz 1534 MB van beállítva kezdetinek is és maximálisnak is. A töredezettség-mentesítésnél fontos lenne, hogy azt kikapcsolt lapozófájllal (nincs) érdemes egyszer megcsinálni, mivel a sima töredezettség-mentesítő a lapozófájlon belül nem végzi el a töredezettség megszüntetését. Nincs semmi, ami jobban lassít, mint egy fregmentált pagefile.
2010. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt kipróbálom:)


Mert nagyszüleimnél egy hasonló konfigurációs gép van, de ott 4 éve fut ugyanaz az XP,de mégis gyorsabb. A legnagyobb eltérés a kettő között, hogy ott SATA kábel tartozik a HDD-hez.

2010. nov. 14. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:

"A legnagyobb eltérés a kettő között, hogy ott SATA kábel tartozik a HDD-hez."


Akkor az a HDD SATA-s :)

Egyébként, ha egy éves a telepítés, az már elég hosszú időnek számít. Intenzív használat mellett évente célszerű újratelepíteni a gépet és ez komoly. Szerintem a virtuális memória körül lesz a kutya elásva. Az újratelepítés azért oldaná meg a problémát, hiszen ha lementettél mindent és formázod a vincsit, akkor utána lesz egy szép tiszta HDD-d, ami nem töredezett. Ha ezen létrejön egy kellő méretű swap fájl, utána ezzel már nem lesz problémád. Van legális, csak 20eFt-os megoldás a gyakori újratelepítésre, a Norton Ghost. Azzal egy-egy ilyen "alapállapotba" állítás 10 perc alatt lezajlana.

2010. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valószínűleg újra telepítem, de így sincs sok minden a gépen nem lesz probléma a lementés:)

Amúgy heti 3 alkalommal ha használjuk akkor sokat mondtam.


Köszönöm a válaszaid(Y)

2010. nov. 14. 19:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Szivesen.
2010. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!