Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lefagy vagy kékhalál. Lehetség...

Lefagy vagy kékhalál. Lehetséges, hogy nem jó a videokártya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A jelenség:kb másfél éve kezdődött,akkor még nem volt zavaró,volt úgy,h 10 óra wow után lefagyott a gépem.Azóta egyre sűrűbben,van hogy egyszerűen befagy és búg,van h kékhalál(legalább 8 féle hibakód volt eddig).Már wow nem is megy,max 1-2 perc.Videó nézés közben is,vagy ha intézőben matatok,böngészésnél,teljesen rendszertelenül,sőt van h reset után lefagyva "indul" újra a gép.Hőfokok jók,memória szintén.Videokarit letiltottam,csak az integrált ment,így 4 ablakban videókat lejátszva,közben böngészve semmi gond nem volt(csak a minőséggel).szóval lehetséges hogy besz@rt a videokártya?Nem szeretnék teljes gépet venni:(Előre is köszi a válaszokat!


2010. nov. 20. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak portalanítani vagy jobb szellőzést biztoítani, de így nekem driver problémának tűnik.
2010. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már a gép oldalát is levettem,szépen ki is van pucolva.És van h bekapcsolás után perceken belül meghal a rendszer,de van h órákig semmi gond.A hőmérsékletek is rendben vannak.
2010. nov. 20. 12:14
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja,és a driverek is frissítve-újratelepítve,stb.(win is kétszer újra,teljes HD takarítással).
2010. nov. 20. 12:15
 4/12 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem:NVIDIA 6500,lassan öt éves.
2010. nov. 22. 06:36
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
szerintem nézz utánna a hibakodoknak és választ kapsz a kérdésedre.
2010. nov. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig a videókártyád lesz. Azért gondolom, mert az integrált működik: ez az egyik ok. A másik: Nekem is pontosan ilyen problémám volt nemrégiben. Volt, hogy órákig játszottam, de olyan is, hogy még 5 perce se ment, aztán kékhalál meg leállás. Én megoldottam a gondot úgy, hogy új hűtést tettem a kártyára. Ellenőrizd a kártya ventillátorát, hogy működik.

De hogy teljesen bizonyos légy, ha tudsz, keríts valahonnan egy másik kártyát néhány órára, amíg kipróbálod. Ha más kártyával jó, akkor sajnos a sejtésed beigazolódott. Ez esetben:

[link]


Nézd meg a fenti linket, én tőlük rendeltem komplett VGA coolert ventillátorral, hűtőbordával, hőcsövekkel.

Vagy ipon.hu-n Hűtés- Videókártya.

Még valami: ne felejtsd el megnézni, hogy az, amit kiválasztottál, passzol-e a videókártyádhoz. De érdeklődhetsz is náluk, ha elmondod milyen kártyára kell hűtés, biztosan segítenek.

Ja, egyébként, ha PCI-E foglalatba megy a kártya, és csak WOW-ozol, meg hasonlók, akkor ha minden igaz, 10-15 ezerért már kapsz új kártyát. Mert a VGA hűtések is 7-8 ezernél kezdődnek a normálisabbak.

2010. nov. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Több mint valószínű a videó kártyád túlhevül. A programok amit kiírnak hőfokot, az mese habbal. Ha BIOS-ban nézted, az a teljesítmény arányában fogja megmutatni neked. Szóval ha te leveszed a hütőbordát meg mindent, és felpörgeted akkor sem fog valami extra nagyot írni oda, pedig a valóságban biza felmegy.


Ha régebben jó volt, akkor nézd meg hogy a cooler rendesen rajta van-e a kártyán, nem-e jött le félig. Esetleg vedd le a coolert bordástól mindenestől, pucold meg rendesen, és rakd vissza. Használj pasztát, ne vastagon, csak vékonyan. Így befektetés nélkül is helyrehozhatod kis szerencsével a kártyád...

2010. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez jó ötlet, erre én nem is gondoltam. Hátha tényleg sikerül neki, és nem kell új VGA cooler-t venni.
2010. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Egyébként nincs rajta venti csak hborda,de az is teljesen nekisimul a hangkártyának.Lehet,h azt kiveszem mert két slotot elfoglal,és az is csak melegít.Azt + nem is gondoltam,h a hőfokprogok átvernek!Köszi!
2010. nov. 22. 18:02
 10/12 anonim ***** válasza:
VIDEOKÁRTYÁRA VEGYÉL HŐVEZETŐ PASZTÁT
2010. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!