Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy 1 TB-os külső HDD-m,...

Van egy 1 TB-os külső HDD-m, ami HDSentinel Pro szerint 19%-os, és 94 db hibás szektor található a felületén. Leteszteltem még két programmal, de azok szerint nincs rajta hiba. Mi lehet a hiba? (ha egyáltalán van)

Figyelt kérdés

Mellesleg néha kattog is, ilyenkor újrainditom a gépet, és utána helyreáll.

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. dec. 8. 16:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Kép a HDDTune-ról: [link]
2010. dec. 8. 16:35
 2/3 anonim ***** válasza:

A hibás szektorok javíthatók (kicserélhetők tartalékra) ha teljesen kinulláztatod a vinyót megfelelő szoftverrel DOS alól, majd újraparticionálod és formázod. Ha tudod hová tenni addig a rajta lévő dolgokat, akkor tedd meg, ártani biztos nem fog.


A kattogás lehet például áramellátási hiba is, de akár a természetes működése is. Így leírás alapján nem lehet többet mondani.

2010. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm...

Sajnos csak 2 db merevlemezem van, és ez a HDD már 700 GB-nyi adatot tárol, nem tudom az összeset kimásolni róla.

Ezalatt lefuttattam még egy programot DOS alatt (MS ScanDisk), de ez sem jelölt szektorhibát.

Lehet hogy csak a program diagnosztizál félre?

2010. dec. 8. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!