Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány óráig tart újratelepíteni...

Hány óráig tart újratelepíteni 40 db számítógépet?

Figyelt kérdés
Ha ketten vannak rá, és egyszerre mondjuk 4-5 gépet lehet telepíteni.
2010. dec. 19. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
fél nap vagy egy nap
2010. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen oprendszert raksz, milyen gyorsak a gépek, mennyi cuccot kell utólag rájuk tenni (programok, driverek, windows update etc.) és hasonlók.


Legalább egy teljes napot mindenképp szánj rá, de inkább kettőt, ha biztosra akarsz menni.

2010. dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor akár 24 óráig is tarthat, vagy tovább? Azért kérdezem, mert párom tegnap reggel 10re ment egy céghez egyik kollégájával 40 gépet újratelepíteni, előbb felhívtam és azt mondta -idézem- "szerintem pár óra és végzünk"

Most komolyan ez ennyi ideig tart? Haza se jött, éjjelre sem, lassan 24 órája folyamatosan csinálják -állítólag-. Tarthat eddig, ha ketten csinálják, és 4-5 gépet tudnak egyszerre csinálni? Szerintem amúgy XP-t tesznek rá, irodai gépek.

2010. dec. 19. 08:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Bőven eltarthat ilyen hosszú ideig, főleg, ha utána frissítik a gépeket, rápakolják az irodai szoftvercsomagokat és hasonlók. Nekem az 1 azaz egy darab gépem újratelepítése is elszokott venni legalább egy napot, bár én több száz programot telepítek rá.
2010. dec. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
el | szokott (bocsi :))
2010. dec. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Okés, köszi! :)

Csak olyan rossz, hogy nem jött haza már egy napja, másik meg, hogy aludnia kellene már, mert délután elutaznánk. :( Persze ő azt mondta, hogy megyünk, de én nem szeretném, ha levezetne még 150 km-t úgy, hogy nem aludt semmit. Főleg ilyen időben...

2010. dec. 19. 09:07
 7/8 anonim ***** válasza:

2 óra...

Egyet telepitesz, majd klónozod az egészet...

Ha különböznek a sz.gépek akkor kb. 4 óra. (mindegyikre külön driverek....)


Ha egyszerre csak 4-5 mehet akkor persze jóval több. :)

1 óra alatt telepited az egyiket + 30perc átmásolni 4 gépre = 40/4 = 10 * 30perc = 5 óra. :P

2010. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha rendszergazda vagy, használhatsz klónozó eszközöket és csoportos telepító szervert. Fizetős pl: GHOST SERVER, vagy a Microsoft megoldása. Ingyenesek pl.: FOG, CLONEZILLA.

Utóbbiaknál megoldható a remote bekapcsolás, netboot után kinéz a gép a szerverre, hogy van -e teendő. Ha nincs, indul az oprendszer. Ha van, akkor indul a klónozás.

A szervereknek webböngészős felülete van, így percek alatt kijelölhetsz akár komplett gépcsoportokat is. Fontos, hogy windows esetén egyedi ID-t kapjanak a munkaállomások, illetve egy hardver PNP se árt, ha lefut!

Ehhez többféle eszköz áll rendelkezésre, pl. a sysprep nevű kis util. (címszavakra guglizz rá)

Maga a csoportos telepítés multicast képes, rendesen konfigurált helyi hálózat esetén egyszerre akár 20..25 géppel is mehet. Egy kör kb. 20Gigányi rendszerrel 20..45 perc, gépektől, szervertől és nettől függően... 40 gépnél két lyen kör lesz, azaz ennek az időnek duplája vehető alapul.

A hosszú idő nem ez, hanem a mintatelepítéseket alkalmas módon előállítani. Ez sokkal alaposabb és precizebb rendszerismeretet, illetve telepítési módszert igényel, ha jól akarod megcsinálni. Cserébe viszont 3 egékattintással bármikor újrahúzhatod a rendszert...

Egyébként a felklónozott rendszert célszerű alaprendszerre megycsinálni, (oprendszer, 1..2 mindig meglévő szoftver, droverek, stb.) majd központi távtelepítéssel feltenni a többi szoftvercsomagot.

Ez azért jó, mert gépterem szinten tetszőlegesen variálhatod a szoftverkörnyezetet. Leveszel, vagy hozzáadsz programokat szabadon. Egyébként a klónozó programok egyrésze a távtelepítést is kezeli, ha nem akarsz fizetős megoldásokkal dolgozni...

2012. nov. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!