Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy érdemes particiókra...

Hogy érdemes particiókra osztani a HDD-t?

Figyelt kérdés
Win7-et szeretnék, 500Gb HHD-m van
2010. dec. 23. 10:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50 gb a C meghajtónak amire a windowst teszed többid a D nek
2010. dec. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én fele-fele arányban szoktam.
2010. dec. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én is ma veszek egy 500-ast és én 50 450 re fogom osztani:)
2010. dec. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Elsővel értek egyet,50 giga dosztig elég,még sok is.A cél mindig az,hogy az oprendszer (és a programok,játékok) kényelmesen elférjen a saját partícióján,még ha időközben hízik is,de minél több hely maradjon az oprendszertől független tárhelynek,amit nem igazán veszélyeztetnek a vírusok.Így esetleges újratelepítéskor megmaradnak a filmek,képek stb...
2010. dec. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
a játékokat, programokat, a C-re érdemes telepíteni ugye? Mert akkor 350Gb C és 150Gb D
2010. dec. 23. 11:14
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha több mint 300 giga játékot feltelepítesz egyszerre,akkor szanaszét vered vele a windowst.Ráadásul feltételezem,hogy nem mind megvásárol,hanem sok a crackelt.
2010. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

C - windows és fájljai - 15GB (ha XP akkor sokkal kevesebb is elég.)

D - programok, program files mappa stb. - 350GB

E - minden más - a maradék...


Hogy ez miért jó? A Windows fájljai iródnak a legkevesebbszer, viszont többször olvassa őket a gép. Ha az összes minden más amit használsz máshol van, akkor kevésbé fognak töredezni a windows fájljai, egymáshoz közelebb maradnak a lemezen, igy, ha nem is sokkal, de gyorsabb lesz a rendszer... Esetleg a D-t ketté darabolhatod, 15GB programoknak, és a többi játékoknak... Vagy pedig ahogy csak tetszik...

2010. dec. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ja és a program files mappát kicsit nehéz átteni, de megtalálod a Googleben a módját. :)
2010. dec. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
és az nem lassítja a programok, játékokat, hogy külön partícióról kell elérni?
2010. dec. 23. 13:01
 10/19 anonim ***** válasza:

Abszolút igaza van az előző hozzászólónak, még abban is, hogy a játékokat is érdemes külön partícióra telepíteni.

Nekem XP 500GB-os vinyón:

C: SYSTEM 10GB

D: USER 10GB

E: GAME 50GB

F: DATA összes, ami maradt

A lényeg, hogy a C-n csak a rendszer, és ahoz szorosan kapcsolódó állományok, pl. DX, Java, Flash, .NET, meg ilyenek és persze a virtuális memória, ami legyen 512MB állandó.

Az F-re mehet minden kacat, letöltés, mp3, filmek, képek..

Persze az egyes partíciók mérete egyénre szabott, de a struktúra legen valami ilyen. Vírusellenőrzésnél sem árt, ha tudod ezeket külön csekkolni.

2010. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!