Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudom újrarakni az xp-t...

Hogy tudom újrarakni az xp-t úgy, hogy ne vesszenek el az adatok?

Figyelt kérdés

Felraktam egy csomó drivert meg stb...

most az van, hogy amikor elindítom a laptopot akkor bejön h tölti az xp-t és egyszer csak kb 1másodpercre bejön egy kék valami és eltűnik majd újraindul az egész:S

szerintem csak azt tudom csinálni, hogy újrarakom az egészet de vannak képek meg stb amik nem akarom, hogy elvesszenek. Mit csináljak?


2010. dec. 25. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg nem hardver hiba.

A kék izét kékhalálnak hívják, okozhatja illesztőprogram-hiba is. Tölts be csökkentett módban (F8-at nyomkodd, mielőtt tölteni kezdene a Windows), ha szerencséd van, az elindul, innen már eltávolíthatod a rossz illesztőprogramokat, vagy biztonságba helyezheted az adataidat.

Ha nem jön be, azt tudod tenni, hogy bebootolsz egy live CD-ről (pl. Ubuntu Live CD), innen ingyenesen legálisan le tudod tölteni:

[link]

Ezt kiírod egy CD/DVD-re, berakod a gépbe, mikor indul, és ha jó a boot sorrend, akkor automatikusan be is tölti, rányomsz arra, hogy az Ubuntu kipróbálása a számítógép módosítása nélkül, elindul, és a helyek alatt megtalálod a merevlemezeidet/partícióidat, így már rá tudod tenni a fontos adataidat pendrive-ra, kiírhatod (ha van másik író), átteheted másik partícióra, melyet nem formázol.

2010. dec. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

jajj nagyonszépen köszönöm!!!

ŐŐ kérlek náha nézz vissza ide mert lehet még lesz 1-2 kérdésem

2010. dec. 25. 19:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha driverekkel szórakoztál, akkor valószínű az lesz a hiba forrása. Csökkentett módban reménykedj, hogy bejön, és onnan remélhetőleg egy rendszervisszaállítás (start, kellékek, rendszereszközök alatt találod) meg fogja oldani a gondot. Olyan időpontot válassz, amikor még minden működött.
2010. dec. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
az alapváltozatot töltsem le?
2010. dec. 25. 19:28
 5/11 A kérdező kommentje:
jó lenne csak úgy se müxik:((
2010. dec. 25. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen az alapváltozat jó lesz.
2010. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem működik, akkor rendelj Ubuntu Live CD-tingyenes az egész, még külföldről is (nekem pár napja érkezett meg egy)
2010. dec. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
megpróbálnám azt is h a get data back programmal visszahozom a fényképezőröl törölt fájlokat csakhogy nem meghajtóként érzékeli a gép hanem őő hát ilyen programot ajánl fel a képek megnézéséhez és a sajátgépbe nem a meghajtóknál van hanem a "kép olvasók és fényképezőgépek"-nél ami elég gáz mert itt nem tudom beállítani a get data back programot
2010. dec. 25. 19:36
 9/11 A kérdező kommentje:
az iso-t írjam ki vagy a kibontottat?
2010. dec. 25. 19:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Képfájl kiírása opciót kell használnod, majdnem minden CD/DVD író programban van ilyen funkció, ha a tiédben nincs, akkor tedd fel a Daemon Tools-t, csatold az iso fájl, és CD/DVD másolásnál azt add meg forrásnak.
2010. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!