Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy fájlt akarok áthelyezni...

Egy fájlt akarok áthelyezni belső merevlemezről külsőre. Azt írja ki, hogy nincs elég hely, pedig van. (részletek lenn) Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A másolandó fájl mérete: 4,37 GB. A külső lemez teljes mérete 500 GB. Tulajdonságokban ha ellenőrzöm, akkor ebből szabad: 397 GB. A lemezen, ahonnan át akarom másolni 6,53 GB szabad hely van.
2010. dec. 28. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A külsőt konvertáld át fat32-ről NTFS-re, mert amíg fat-on van, 4 gb-nál több területet nem fogsz tudni használni rajta. Ha van most valami rajta, akkor másold a gép merevlemezére, aztán formázni kell. Jobb klikk a meghajtón, és formázás. Kiválasztod az ntfs-t, a formázás végigfut és onnantól kezdve mind az 500 Gb-ot használhatja a rendszer.
2010. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát konvertálás nélkül csak annyi a gond, hogy 4 gigánál nagyobb fájlt nem tudok felrakni rá, de ugyanúgy 500 gigányi helyem van? mert akkor megoldom másképpen, nem merek nekimenni a formázásnak....
2010. dec. 28. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, konvertálás (formázás) nélkül az egész merevlemezre összesen 4 Gb adat rakható, amíg fat32-n van. Ez lehet sok fájlból is, vagy egyből is.

Azért nem engedte másolni a rendszer a 4,37Gb-os fájlt, mert az már önmagában túllépi a 4Gb-os határt, vagyis még akkor sem menne fel a külsőre ha az tök üres lenne.

2010. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4GB a fájlonként a maximum, annak ellenére még rá lehet rakni sok 4GB-os fájlt, úgy, hogy betöltse az összes területet.
2010. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló.

Csak én tudom rosszul, vagy a FAT32 az max 32 gigás lehet?

Mert akkor itt nem az a gond ....

Hiszen a szabad hely háromszázvalahány giga, ami FAT32 esetén lehetetlen.

2010. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fat32 régen tényleg csak 32 giga lehetett win9x-es időkben, de ma már megfelelő lba támogatással nagyobb is lehet.


[link]


És természetesen lehet rá 4 gigánál több cuccot tenni, csak fájlonként nem lehet meghaladni ezt a méretet.

2010. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, közben mást is át akartam rakni, minden mást engedett, csak ezt az egy fájlt nem. Mivel az 500 gigából 397 giga szabad hely van, ezért az összesen 4 gigát már mindenképpen átléptem. Átcsoportosítottam egy kicsit, addig 4 giga felettit máshova fogom pakolni, legalábbis addig, amíg nem futok össze valakivel, aki megcsinálja a formázást és tud egy biztonsági másolatot csinálni, ahonnan majd visszapakolok. Mégegyszer köszi mindenkinek! :)
2010. dec. 28. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha csak tárolod ott, és nem használod, akkor célszerű darabolni tömörítővel.


Amúgy nem mindig célszerű átformázni, mert a DVD-lejátszók nem tudják olvasni sok esetben az NTFS-t. Haverral is szívtunk emiatt, ezért maradnia kellett a FAT-nak.

2012. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!