Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 új memória kártya (DDR1...

2 új memória kártya (DDR1 PC3200 512MB) és fagy vele a gép, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következő problémám lenne:

Adott egy PIV-es gép DDR400-as 2 512 memóriával, amik dualban mennek, vettem bele még 2x512-őt ugyanazt a típust, nem tudtam rájönni miért fagy a frissen húzott windows, aztán meg már el sem indult. Most kivettem két memória kártyát(az mindegy, hogy melyik kettő nincs benne), ugyebár adott négy slot, és újra megy gond nélkül. Hogyan tudnám megoldani, hogy mind a négy benne lehessen egyszerre, hiszen nem hiába vettem, milyen beállításokkal tudnék játszani a biosba?

Előre is köszönöm!


2011. jan. 1. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az alaplap kézikönyvében benne van hogy hogyan kell elhelyezni a memória modulokat, ahhoz hogy "dual"-ban menjenek. ha nem jól vannak párosítva az aljzatokban akkor akadni fognak. és nem "dual"-ban fognak együttműködni.. rosszabb esetben sehogy sem...
2011. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, elvileg ezzel nincs gond, erre odafigyeltem. Valami talán a BIOSban nincs jól beállítva, de nem tudom mire figyeljek.
2011. jan. 1. 17:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Az alaplap Abit AG8-V.
2011. jan. 1. 18:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld elindítani mindegyikkel külön-külön, tehát egyszerre csak 1 modul legyen bent és az is az első aljzatban (amire a kézikönyv azt írja vagy az alaplapon a legkisebb sorszámú).


Ha működik a gép akkor a modul jó.


Utána 2 modullal (kombinálva) az első 2 aljzatban.


Ha működik akkor az aljzatok is jók.

Majd úgy hogy a z első kettőben mindig legyen 2 modul kombinálva és a harmadikban cserélgetve legyen, de a negyedikben semmi ne.


Ha megy a gép akkor ez az aljzat is jó.


Végül (de ennek már értelme nem igen an) körforgás a négy aljzatban.


Ha valamit ellogikáztam akkor még részeg vagyok :)

2011. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Még egy kérdés: biztosan teljesen egyformák a modulok? Órajel-re gondolok (Például 800MHz)...

Ha nem akkor a BIOS-ban ha lehet be kell állítani a memória órajelét az alacsonyabbhoz.

2011. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, rajta vagyok!:)
2011. jan. 1. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!