Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet elindítani egy...

Hogyan lehet elindítani egy laptopot CD-ről, majd átadani a vezérlést USB-eszközre?

Figyelt kérdés
Az adott laptop elég régi tartalmaz USB 2.0 portokat, de a BISO-ban ninden USB boot menüpont. Szeretném a gépet valahogy úgy elindítani, hogy CD-ről boot, majd USB-ről az oprendszer nagyobbik része. CD-kép ilyenhez van valakinek? SLAX-szal lehet?
2011. jan. 8. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

feltalálták már a DVD lemezt.

vagy szerintem van még elképesztően olcsó írható CD lemez a boltban, hogy arra oprendszert tehess.


ha a notebook túl régi, akkor hardweresen ia túlságosan gyenge a pendrájvon lévő túlságosan új oprendszernek.


kár a gőzért.

2011. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
csakhogy a live oprendszerek egyrész áűllati lasan mennek, másrészt elég bajos rajta bármit változtatni...
2011. jan. 8. 22:36
 3/15 anonim ***** válasza:

az a gáz ezzel, hogy a pendrájvokra nem lehet párhuzamosan írni, vagy olvasni, mert fizikailag megsérül az elektronika.

Egy oprendszer egyszerre többszáz fájlt ír és olvas egyszerre, kis pendrájvod szétsülne :D

2011. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nos, nem pendriveről van szó, hanem USB-n satlakoztatott hard disk drive-ról...
2011. jan. 8. 22:45
 5/15 A kérdező kommentje:
s elfelejtettem hozátenni, hogy a gépben nincs belső HDD... ha lenne nem lenne semmi gond, a baj, hogy ami volt rossz, újat venni meg nem ri meg
2011. jan. 8. 22:45
 6/15 A kérdező kommentje:
s elfelejtettem hozátenni, hogy a gépben nincs belső HDD... ha lenne nem lenne semmi gond, a baj, hogy ami volt rossz, újat venni meg nem éri meg
2011. jan. 8. 22:45
 7/15 anonim ***** válasza:

ha a live oprendszer is lassú, akkor milyen lesz az, ami USB-ről megy? hát borzasztó...


bios vagy támogatja az usb bootot, vagy nem. Még senki sem gondolkodott el azon, hogyan csináljon liveCD-ről ramdiskbe töltődő USB drivert. Sőt, a ramdiskbe is el kell helyezni egy dos operációs rendszert, hogy működhessen a driver. Vagyis az USB-s operációs rendszert emulálni tudod csak.

Ilyenre kizárólag Unix családú oprendszerek képesek.


van egy másik lehetőséged, ha a hálókártyád értelmes és Romjába írni is lehet, akkor Etherboottal tudnál rá windowst csinálni, de hálózat szükséges, rajta egy DHCP szerver, amin fenn kell lennie a windowst tartalmazó merevlemez képfájlnak.


mivel régi a géped, kétlem, hogy a hálókártyád modern lenne.


nincs más választásod, mint a "nagyon nem éri meg" merevlemezt megvásárolni, ha használni akarod.

2011. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nem akarok rá windowst csinálni, a USB-n csatlakoztatott hdd-n ubuntu linux van, s csupán azt kéne elérni hogy ő induljon, miután a cd elindítja a gépet.
2011. jan. 8. 22:57
 9/15 A kérdező kommentje:

a DVD-lemezről mi lenne különbőző? Azt sem tudom menet közben írkálni, s oda sem lehet fájlokat menteni.


Találtam pár leírást melyek szerint a CD-ről indított gép át tudja adni az oprendszer betöltésének lehetőségét egy USB-eszközre, azonban az adott oldalon leírt módszer nem akar működni, mert a gép CD-bootolásakor nem az jelenik meg aminek az adott honlap szerint meg kellene jelennie.

2011. jan. 9. 10:12
 10/15 anonim ***** válasza:

Universal boot CD.

Ez már nekem is segített.

2011. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!