Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet elindítani egy...

Hogyan lehet elindítani egy laptopot CD-ről, majd átadani a vezérlést USB-eszközre?

Figyelt kérdés
Az adott laptop elég régi tartalmaz USB 2.0 portokat, de a BISO-ban ninden USB boot menüpont. Szeretném a gépet valahogy úgy elindítani, hogy CD-ről boot, majd USB-ről az oprendszer nagyobbik része. CD-kép ilyenhez van valakinek? SLAX-szal lehet?
2011. jan. 8. 22:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
erre kiváncsi leszek, mert eljutottam oda az angol nyelvű leírással, hogy sikerült csinálnom egy boot CD-t, ami elindít egy menüt, amiből éppen kiválasztható az usb-ről boot, majd aztán még az is kiderül a megjelen kiírások sakságából, hogy látja a csatlakoztatott HDD-t, de a rajta levő rendszer csak nem indult el. Végül egy parancssoros konzolnál ragadt (initramfs) promttal.
2011. jan. 9. 15:27
 12/15 anonim ***** válasza:

Az már Linux probléma, a CD rendesen elvégezte dolgát.

Inéttől egy Linuxos kolléga kéne, hogy segítsen!

2011. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
az universal vagy ultimate boot cd-ből olyan cdképets siekrült letöltenem, ami úgy nem indul, hogy "boot failed"
2011. jan. 9. 16:56
 14/15 A kérdező kommentje:

mégis megy, a file hibásan töltődött az előbb le. Most egy USB-ről amúgy is indítható géppel próbáltam a CD-indítás, majd átirányítás USB-re indítást, s most sikerült az Ultimate Boot CD segítségével, az alábbi módon. Hátha valakit érdekel:


Elindítottam a gépet az Ultimate Boot CD-ről, majd kiválasztottam a HDD menüben a Boot Managementet, majd ott a Gujin...-ot, ez felsorolta az összes csatlakoztatott eszközt, s azt is, hogy melyikről lehet indítani. S ott volt a szükséges USB HDD, aminek kiválasztása után egy jókora várakozást követően előjött az ismet Ubuntu bejelentkező képernyő, és működik! Most már csak meg kell próbálnom azon a gépen, ami miatt ezzel az egésszel foglalkoztam.

2011. jan. 9. 18:50
 15/15 A kérdező kommentje:
Az Ultiamte Boot CD megoldotta a problémát. A gép működik a külső vinyóról.
2011. jan. 10. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!