Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Winchester probléme, a bekötés...

Winchester probléme, a bekötés lenne rossz?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy amikor össze akartam "rakni" két rosszabb gépből egy jobbat egy kis gond adódott!

Az egyik:beleraktam egy dvd-írót.nem nagyon értek a pc-hez de megpróbálom leírni.szal egy kábelen van az alaplappal meg a cd-lejatszoval.ilyenkor el sem indul a gép.a masik:bele akartam rakni egy samsung vinyót.ugyanugy egy kábelen van a másik vinyóval és az alaplappal, de vmi nem oké.változtattam a bekötési sorrendet, de akkor nem töltött be a windows(csak akkor amikor kihuztam a belerakott új vinyót!

de van amikor meg felismeri a bios, de akkor nem tölt be.lehet jumperolni kéne, de nem nagyon vágom hogy hogyan.tudom hogy van jelmagyarazat probaltam követni de nem nagyon müködött.köszönöm!


2011. jan. 13. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha néha látja (persze jumperolás nélkül) akkor más baj van. Valószínűleg az áramköri lap hibás.
2011. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez biztosan jumperolási probléma.

Azt kell tudnod hogy a kábel közepén van a master és a végén a slave. Ha az egyik vinyót vagy dvd-t rákötöd a masterre akkor a jumperolást is aszerint masterre kell beállítani. Ez ugyanígy van slave-nél is. Az eszközök tetején lévő matricán rajta van hogy hová kell raknod a jumpert!

Így érthető?

2011. jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
bocsánat hogy ilyen későn!Köszönöm a válaszokat, nagy hasznát vettem és sikerült megoldani!
2011. jan. 23. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!