Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet nagyobb hatótávolságú...

Lehet nagyobb hatótávolságú router venni, mint a t-home pirelli wifi routere?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szobámtól kb 25 m re van és van 3 vastag fal közte. Bejön a jel, de olyan gyenge hogy néha el is tünik a kapcsolat. Ha vennék egy drágább vagy nagyobb hatótávolságú márkás routert akkor javul a jel?

Válaszokat előre is köszi!!


2011. jan. 21. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Kapni lehet, az 'n' szabvány elméleti hatótávolsága 250 méter, de ezek csak nyílt terepen jelentenek előnyt, ha a falak leárnyékolják, nem sokat javítanak az eredményen. Ha a gépeden nem beépített antenna van, hanem külső, akkor megoldás lehet egy jól árnyékolt antennakábellel olyan helyre tenni, ahonnan jobb a rálátás a routerre.
2011. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
wifi stickem van g szabványú. Gondolkodtam hogyan lehetne a a padlásra tenni, mert akkor nem lenne közte más csak egy tető. Próbáltam az usb kábelt meghosszabítottam 10 s ede az ellenállás miat nem is érzékelte a sticket.
2011. jan. 21. 09:40
 3/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Sajnos nem ennyire egyszerű a helyzet. A T-Home -os Pirelli ugyanis modemmel egybeépített router. Ha pedig van IP TV és/vagy digitális telefon szolgáltatásod is. Az új router -rel nem fognak menni. Meg azokhoz amúgy is kell egy modem is.

Persze lehet venni modem-router kombót más gyártótól is aminek Pirelli-vel ellentétben cserélhető az antennája. De az előbb említett probléma annál is fennáll.


Egyszerűbb ha veszel egy cserélhető antennás Access Point -ot (vagy még inkább Range Extender -t). Ezeket rá tudtod kötni a Pirelli egyik LAN portjára és onnan szórják a tovább a netet. Erőss 8 dBi -s antennát is vehetsz hozzá 1-2 eFt -ért. Ha pedig a Range Extender részét használod rá sem kell kötni a Pirelli -re, egyszerűen annak a jelét fogja felerősíteni.

Ilyen pl. a TP-Link TL-WA730RE

[link]

2011. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
csupasz internetem van. Köszönöm a választ!
2011. jan. 23. 11:45
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
100%
Hát, akkor sima Internet előfizetés esetén inkább kérj egy mezei modemet (pl. a T-Home -nál hadrendben lévő D-Link DSL-360R-et). És akkor tiéd lesz a router vásárlás szabadsága, igényeidnek megfelelően. ;)
2011. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!