Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor csere, bios frissít...

Processzor csere, bios frissítés, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Új processzort vettem, és mikor beraktam nem történt semmi, csak ment a gép, de se kép se semmi. Azt mondták frissíteni kell a biost. Meg is találtam az alaplapom legfrissebb biosát, de nem tudom hogy kell megcsinálni, mert nem exe a program, és valami "BIOS Flashing Method" programot kell leszedni amivel a bios fájlt kell megnyitni (gondolom) Nem jár semmi veszéllyel?
2011. jan. 27. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:

BIOSt a legbiztonságosabb a BIOSban lévő frissítőprogrammal lehet, vagy ha nincs ilyen, akkor DOSból. Ha leírod milyen az alaplapod, talán kapsz ennél pontosabb választ is.


Amúgy igen, veszéllyel jár, mivel ha félbeszakad, vagy nem sikerül valami miatt, akkor az alaplapod tönkremegy. (Legjobb esetben még visszajön egy visszaállító program szerűség, legrosszabban pedig nem tudsz tenni semmit sem vele...)

2011. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Neked a legbiztonságosabb ez lenne:

-Letöltöd a legújabb BIOS-t.

-Letöltöd az alaplapgyártó oldaláról azt a progit, ami Windows alól frissít.

-Követed az oldalon lévő utasításokat.


Így eléggé nehéz bármit is elszúrni.

2011. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Asus p4c800
2011. jan. 27. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor töltsd le az ASUS Live update nevű progit, és kövesd a benne lévő leírást.
2011. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Letöltöttem, de ez hülye. azt írja ki, hogy no asus motherboard. pedig tuti, hogy asus. az everest is ezt írja, meg rávan írva magára az alaplapra is megnéztem.
2011. jan. 27. 19:28
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Az első linknél ott van az afudos, amivel frissítheted, és ott a BIOS is.

A másodiknél, ha nincs kéznél floppyd, akkor az van, hogy hogy kell pendriveról DOStinditani.

2011. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Ez az alaplap már támogatja az EZ Flash egy korai változatát. Ami az alaplap saját frissítő programja. Miután elindítod a géped csak nyomsz egy Alt + F2 -t és már csinálja is. Előtte csak annyi a dolgod hogy a BIOS image fájt egy üres floppylemez gyökérkönyvtárába másolod, majd bennehagyod a lemezt.


Egyszerűbb és biztonságosabb, mint az MS-DOS -os boot lemezes módszer.

Windows alól BIOS -t frissíteni, meg felér egy öngyilkossági (kísérlettel?).

2011. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha nincs floopi meghajtóm, se floopi lemezem?
2011. jan. 29. 15:16
 9/9 P.O.C. ***** válasza:

Hát, akkor Í. J. :) Ilyen régi gépeknél pedig nem árt tartani.


Itt van egy Boot CD -s megoldás is, hátha összejön:

[link]

2011. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!