Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy különbség van Sound...

Nagy különbség van Sound Blaster Live! , Audigy, illetve ezek különböző "módosulatai" között?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például ezekre:

Audigy SE (SB0570)

Audigy 2 ZS Platinum Pro (SB0360)

Audigy 2 Platinum (SB0240)

Audigy Platinum (SB0090)

Audigy LS (SB0310)

Audigy 2 Value (SB0400)

Audigy 2 ZS (SB0350)

Live! 5.1 Digital (SB0220)

Live! 5.1 (SB0100)

Live! (CT4830)

Live! 24 bit (SB0410)


Illetve ráadás kérdés az 5-ösért, hogy ezek már mind 5.1-esek a Live!-tól kezdve?


Tudom, nem feltétlenül egyszerű kérdést tettem fel, de nagyon kíváncsi vagyok, ugyanis hangkártyát készülök venni, és nem akarok a tájékozatlanságom miatt melléfogni.


Köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 30. 14:11
 1/6 Panda Péter ***** válasza:

ha hangkártyát akarsz venni, vegyél egy asus xonar d1-et/dx-et. a creative x-fi szintjén van, sokak szerint jobban is szól, viszont a drivere sokkal könnyebben kezelhető.

a különböző sound blaster generációk általában a támogatott szabványokban, és az elektronikus paraméterekben (jel zaj viszony, torzítás, erősítő/DAC saját zajának nagysága, stb) tér el.

2011. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagy ám! A live-ok ma már elavultak, az audigy-k közül a sima audigy, 2ZS, 4, jók - és persze a drága pro verziók. Az audigy-k már a 7.1-et tudják.
2011. aug. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagyis, ha jól veszem ki a mondandódból, akkor a Live-okkal lehetnek gondok, de az Audigy-kkel nem foghatok mellé, akármelyik verzió legyen is?
2011. aug. 9. 19:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs a késői válszért.. Tudomásom szerint a Live!-oknak problémásak a driverei, és egyébként is nagyobb erőforrás-használatúak. Én nem ajánlom. Az Audigyk már modernebbek, és jobb a hangminőségük is. Az Se és LS modell butított verziók. Azok nem tudják a hardveres 3D-t, szoftveresen csinálják. Már leírtam, miket érdemes megvenni. Közülük is főleg a 4-est javaslom, nekem is az van, és semmi probléma vele (XP Pro 32bit), nagyon szépen szól. Ajánlom a Prohardver fórumát, ahol találsz információt róluk. Itt pedig találsz használtan jó hangkarit:

[link]

2011. szept. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. szept. 30. 18:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Creatove-ot kerüld el messzire a harmatgyenge szoftverük miatt, az audigy2-m pl a drivere miatt (win 7-en) hazsnálhatatlan torzít mint az állat és semmi basszust nem ad. Csak a gond van vele annyira torzyt hogy a beszédet nem érted...
2013. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!