Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az nvidia physicX-e mire jó?

Az nvidia physicX-e mire jó?

Figyelt kérdés
nem tudom ezt hova kénne írnom....de mire jó a physicX???és ha nincs az miben nyilvánul meg???az nvidiára készült játékok hibásak radeon kártyával?
2011. febr. 1. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:

A radeon kártyák jobbak játékra szerintem, de abban nincs az NVidia PhysX. Egy amolyan "utánygyártott" verzió van hozzájuk az Ageia PhysX ami nem olyan jó mint az nvidia, de én speciel nemis használom egyiket sem. A PhysX mint a nevében is bennevan a fizika élethűségére (zászló véletlenszerű lobogása, nem ismételt videó lejátszása) adja a pontot. Ha ez be van kapcsolva akkor kisebb FPS árán nagyobb élethűséget kapsz a játékban


Példák: Lobog a zászló mint feljebb említettem

A fű realisztikusan mozog ha rálépsz

Ha megütsz valamit vagy meglősz abból darabok potyognak ki

Ha eltalálsz egy labdával egy zászlószerűséget akkor az nagy valószínűséggel leszakad


Ha nincs az csak a játékélményt nem észrevehető módon rontja. Ha meg nagyon figyelsz a részletekre kapcsold be

Remélem segítettem :D

2011. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak:

Eredetileg az Ageia gyártotta a PhysX kártyákat, később az nVidia felvásárolta a technológiát, és beépítette a GeForce kártyákba, amik a fejlődés miatt már jóval nagyobb teljesítményt nyújtanak, mint az eredeti Ageia kártyák.

A PhysX a legtöbb játékban csak pár plusz effektet ad, néhol viszont a szükséges a játékban a valós fizikai modellezés, ha ezt PhysX-el oldották meg a fejlesztők akkor egy erősebb nVidia kártyán gyorsabban fut mint egy olyanon ami nem támogatja a PhysX-et (pl AMD).

2011. febr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

és amugy ha nincs támogatás rá akkor roszabb a fizikai modelezés?

vagy csak a grafikai effektek?

2011. febr. 2. 07:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a PhysX csak az effektekért felel, akkor nem támogatott kártya esetén egyszerűen csak kevésbé látványos. Erről nézz meg pár összehasonlító videót és meglátod a különbséget.

http://www.youtube.com/watch?v=6GyKCM-Bpuw

Ha PhysX a játék fizikájárét felel, nem csak az effektekért, akkor a processzorodon fog futni, de az lassabb, mintha egy PhysX-es nVidia kártyán menne.

A játékmenetet viszont nem befolyásolja, olyan nincs, hogy egy ház falát csak akkor tudod kirobbantani, ha van PhysX-ed.

2011. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) szóval akkor bizonyos játékoknál az nvidia ezért gyorsabb? és ez a physic mennyire elterjedt dolog?? sok játékhoz kell??
2011. febr. 2. 17:35
 6/9 A kérdező kommentje:
vagyis érted..szóval sok játék támogatja?
2011. febr. 2. 17:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Találtam egy listát a PhysX-es játákokról, valószínőleg nem teljes.

[link]

Azt nem tudom, hogy miért fut néhány játék jobban nVidián, valószínűleg arra optimalizálták.

2011. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tomy88trance ***** válasza:
A physicX-et arra találták ki elvileg,hogy ne minden fizikai számítást a processzor végezzen el,hanem ez a chip külön elvégzi a vga-n így valamivel életszerűbb fizikát is képes megjeleníteni adott játékon belül.
2011. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem azért mert arra optimalizálták+az nvidia tud alkotni érdekes dolgokat...

már 1000-szer azt mondták hogy becsödöl aztán most is hogy bele huztak :D

2011. febr. 2. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!