Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy áll jelenleg a processzor...

Hogy áll jelenleg a processzor (Intel v AMD) és a VGA (nVidia v ATI) "háború"?

Figyelt kérdés

Jelenleg melyiknek van a gyorsabb, erősebb, kitartóbb, megbízhatóbb processzora/VGA-ja, és melyik típus az?


Melyik a szemük fénye? :)


2011. okt. 24. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre a válasz relatív.

én úgy tudnék válaszolni(nem vagyok egyik gyártó iránt se elfogult) hogy mindegyiknek megvannak az előnyei.

A processzor fronton ha a piaci részesedést nézzük akkor az intel simán győzne. A processzor erőt nézve(gondolok itta felső kategóriára) az intelnek az AMD nem ellenfél. Viszont az AMD olcsón jó processzorokat szolgáltat átlagfelhasználó/gamereknek. az AMD jelenleg APU fronton domborít ahol nincs jelenleg ellenfele és ha a felhasználóknak megjönne az esze akkor a Liano által a hordozható gépek piacán lehetne nyereségesebb az AMD.

Szóval ez mutatja hogy mindkét gyártónak meg van a pozíciója és hogy jó ha ketten vannak(főleg a piaci versenyt nézve).

VGA-nál már nincs ATI. Őket felvásárolta az AMD.

Visszatérve jelenlegi VGA piacon mobil és asztali szinten is AMD-é a legerősebb kártya. Viszont itt se lehet eldönteni egyértelműen. Viszont annyit azért hozzá tennék(ezért kifognak lehet nyírni) hogy jelenleg két kivétellel érdemesebb AMD vga-t venni. A két kivétel :GTX560Ti, a másik ha valakinek kell a CUDA vagy PhysX.

Szóval állást foglalni nem lehet(bár én most tettem) mivel mindkét gyártónak van helye a piacon.

2011. okt. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen ízlés kérdése az egész. Mivel a technika elég gyorsan változik, egyik héten még az Intelnek van jobb procija, a másik héten meg az nVidia ad ki egy jobb videokártyát...

Oké, nem hetekben mérhető a változás, hanem inkább még hónapokban. A legjobbat (=legdrágábbat) viszont sosem érdemes megvenni.

2011. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Panda Péter ***** válasza:
100%
ha nem csak a játékokat nézzük, akkor az AMD X6 még a felsőkat intelekkel is versenyképes.
2011. okt. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 pbalazs09 ***** válasza:
0%

Processzorban az AMD

Videokártyában az Nvidia fejlettebb de igazábol mind1

2012. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy egy egy éves kérdéshez bevágsz egy ilyet:

"Videokártyában az Nvidia fejlettebb "

-.-"

2012. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Panda Péter ***** válasza:
37%
még ha igaz lenne...
2012. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!