Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az hogy kevesebb...

Miért van az hogy kevesebb RAM-ot lát gép, mint amennyi be van építve?

Figyelt kérdés
2 darab egyforma 2GB-os 800MHz-es DDR2-es RAM memória modulom van, ez 4 GB összesen, de a Sajátgép tulajdonságainál csak 3.18 GB van kiírva. Nem kell ezt valahol engedélyezni, vagy ilyesmi? Vagy az XP-vel lehet gond? Köszi a válaszokat előre is!
2011. febr. 8. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert 32 bites XP-ét használsz. 32 bites oprendszer 4 GB memóriát képes kezelni (összesen). Esetedben ebből 3,18 a ram. Rakj fel 64 bites OS-t. Létezik XP is, de én inkább 7-el próbálkoznék.
2011. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14:58 Igaz, de "Rakj fel 64 bites OS-t. Létezik XP is, de én inkább 7-el próbálkoznék." ez csak akkor fog működni , ha a CPU is 64 bites.
2011. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fog működni! Mutass nekem olyan 32 bites procit, amely DDR2-vel megy! :)
2011. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válszokat.

A porcesszorom az biztos hogy viszi a 64 bites rendszert.

De mi a különbség a 32-es és a 64-es között? Tudom rajta futtatni az eddigi programokat? Az Office csomagagot és az illesztőprogramokat meg a Photoshopot biztos le kell cserélnem, de pl a játékok ugyan úgy mennek majd rajta?

2011. febr. 9. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, emulál nekik virtuális 32 bites környezetet. De amiből lehet használj 64 bitest, az jobban fog menni rajta.

Kivéve IE, egyenlőre nincs hozzá 64 bites flash player, flash nélkül meg elég szegényes az internet.

2011. febr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!