Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megérné lecserélni az egész...

Megérné lecserélni az egész gép hűtését passzívra?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, összedobnék egy teljesen passzív hűtésű gépet.


Alapból, kb a gép fogyasztásának hány százalékát teszi ki az aktív hűtés? (Intel gyári procihűtő, HD4670 alap hűtő, FSP saga II 500W 12-cm-es hűtő)

Ha vennék egy passzív hűtésű tápot, egy passzív CPU és videokártya hűtést, az visszaköszönne a villanyszámlában?

Gondolom a gép biztos halkabb lenne.


Van valakinek jó vagy rossz tapasztalat-e téren?

Esetleg ha valaki tud jó, de olcsó(bb) passzív hűtőt, kérem linkelje be. :)


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 14. 06:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Bizony a villanyszámlád nem sokkal lenne kevesebb, de viszont a gépnek semmi hangja nem lenne, ami jó dolog. :)


Azok a ventilátorok csak pár wattot esznek, viszont ha új tápot is veszel, aminek jobb a hatásfoka, mint a mostaninak, akkor a fogyasztás is kevesebb lesz.

2011. febr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Captain Frájer ***** válasza:
Szerintem nem éri meg. A passzív hűtők, amik hozzák egy aktív hűtő teljesítményét, elég nehezek, nagydarabok és drágák.
2011. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem passzív hűtéshez kis teljesítményű egységek kellenek. Ilyen htpc-kbe rakják, de azokban alacsony fogyasztású proci van és vidkari is. Mezei pcből nem érdemes passzívat csinálni. Rengeteg hőt termelnek az alkatrészek, szörnyű, szobát lehet velük fűteni.

A ventik meg elenyészően keveset fogyasztanak, 2-4W.

De am kiszámolhatod, rá van írva, hogy hány Amperes, meg is tud nézni hány V-ot kap és kiszámolod mennyit fogyaszt.

2011. febr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Viszont akkor én eddig tévedésben éltem, azt hittem minimum 30 wattokat esznek :D

A hangtalanság jó lehet, de 10 ezrekér akkora hűtőket venni meg hülyeség, főleg ha procit szeretném húzni is, és nyáron meg még rosszabb :)

2011. febr. 14. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!