Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM növeléssel kapcsolatban...

RAM növeléssel kapcsolatban kérnék segítséget?

Figyelt kérdés
Van 3db 512MB-os RAM a gépemben, tehát összesen 1,5GB. Mégis elég lassú. Van egy program a gépemen a GlaryUtilities, a minap találtam ezen belül egy MemóriaOptimalizálót. Amikor megnyitottam kiírta, hogy jelenleg az összes 1,5 GB-nyi memóriából jelenleg 250MB-t használok, ezt itt meg is lehet növelni, szóval kipróbáltam, hogy megnövelem 750MB-ra és így már szinte száguld a gép az eddigihez képest. Szuper gyorsan megnyit mindent, gyorsabban betöltődnek a programok. Viszont, mikor leállítom a gépet, a következő bekapcsolásnál elfelejti ezt az átállítást és csinálhatom megint. Hol lehetne ezt máshol beállítani, úgy hogy meg is maradjon a beállításom, esetleg vezérlőpultban hol találhatok ilyen beállítást?
2011. febr. 24. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Az nem azt mutatja mennyit használ, hanem mennyit nem. Ha rákattintasz az optimalizálásra felszabadítja a felesleges memóriát, töröl belőle és tömörít. Vannak programok amik ezt megteszik maguktól is, indulnak a windowssal is.

[link]

De egyébként gondolj bele, és rájössz hülyeség a kérdés: Ha van 1,5Gb ram a gépben, miért használna csak 250Mb-ot?

2011. febr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért itt egyéb problémák is vannak...

Példa: nálam win 7, cc 30 chrome lap, 2 virtuális gépen linux, ebből az egyik folyamatosan szerverként üzemel a másik általában programot fordít, visual studio szintén fordít azt még is elég a két giga amiből cc 1,6-1,7-et használ.

Szerintem indíts el egy víruskeresőt.

2011. febr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Víruskeresőztem, de nem talált semmit. egyszerűen nem értem mitől ilyen baromi lassú. Ráadásul kb 3 hónapja volt újrarakva, szal nem is régi az oprendszer rajta.
2011. febr. 27. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!