Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jobb a Wifi router a switchnél?

Jobb a Wifi router a switchnél?

Figyelt kérdés
UPC netem van, amit egy switchcsel osztottam szét, de a böngészőm (chrome) nagyon lassú, gyakran nem hozza be az oldalakat, hibaüzeneteket ad. Torrent, MSN jól működik. Routerrel megoldódna a probléma?
2011. márc. 1. 23:27
 1/5 M4rcy ***** válasza:
Ha jól tudom, akkor a switch ugye csak kábelekkel működik. Egy router viszont az esetek többségében vezetéknélküli összeköttetést fog biztosítani. A vezetékes általában gyorsabb, úgyhogy hacsak nincs rendben a switch-el, akkor a router nem lesz gyorsabb.
2011. márc. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki ha tudod switch nélkül, hogy úgy milyen a működése. Gyorsabb e vagy ilyesmi.
2011. márc. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A wifi router természetesen jobb a switch-nél. Ennek több oka is van.A switch egy "passzív" eszköz ami a bejövő netet szétosztja a megfelelő számú utp portra, és ennyi.


A router azért ennél egy kicsit többet tud. Egyrészt van benne belső tűzfal meg SPI, meg egy csomó egyéb biztonsági protokoll ártól függően, titkosítási rendszer, lehet vezetékesen ill. vezeték nélkül is használni, szabályozni lehet hogy melyik utp portra mennyi sávszélességet osszon ki (irányítja, és szabályozza az adatforgalmat), melyik gépek csatlakozhatnak rá melyikek nem (mac szűrés)...


Lehet hogy megoldódna, lehet hogy nem nem ismerem az UPC-t.

Ami mindenképp segít az egy egyszerű kis program, ami az adatcsomagok címzését, és a sávszélesség optimális kihasználást segíti. Nem freeware, de gondolom megoldod.


"CfosSpeed"


Ezt telepítsd fel a gépedre. Sőt ha van rá lehetőség minden olyan gépre ami ugyanarról a switch-ről üzemel, nagyon sokat javít az adatátvitelen.

Nem mondom hogy vegyél egy routert, mert nem olcsó 10-20k is lehet egy normálisabb, de ha van lehetőséged kérj kölcsön valakitől egyet, kb 10 perc beállítani, majd teszteld 1 napig és ha segít akkor már érdemes beruházni egyre.


Én 3 éve használok routert(csak kábelen, a Wifi része ki van kapcsolva), és nagyon elégedett vagyok vele.

2011. márc. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ. Én is úgy tudtam, hogy a Router egy intelligensebb eszköz a switchnél.


Lenne még egy kérdésem: gyakori, hogy bejön a chrome-mal egy oldal, de a képek, a beágyazott videók nem jelennek meg. ez is visszavezethető a switchre?


(2 napja költöztem, az előző lakásomban 20/10es digim volt, routerrel leosztva, és ott sosenem volt ilyen jelenség)

2011. márc. 2. 03:43
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

"A switch egy "passzív" eszköz ami a bejövő netet szétosztja a megfelelő számú utp portra, és ennyi."


Mi ez a baromság?! A Switch egyáltalán nem képes internet megosztásra! Csak a bejövő adatcsomagokat továbbítja a többi portra és onnan vissza. A HUB-hoz képest annyival intelligensebb csak, hogy csak annak gépnek küldi a csomagot, amelynek az ténylegesen szól.

Ez esetben vagy szolgáltató engedi, hogy 2 gépről használják a kapcsolatot. Vagy pedig maga a Windows ossza azt meg a hálózat másik számítógépe számára (mert erre is képes), de ennek semmi köze sincs a Switch-hez.


Ehhez képest a router már önmaga is képes fölcsatlakozni az Internetre azt életben tartani megosztani és menedzselni. Ezen kívül még millió szolgáltatása van egy routernek, a laikusoknak talán a legfontosabb a tűzfal/hozzáférés szabályozás. Ha a router-be Wi-Fi AP is van integrálva az már csak a hab a tortán, mert Wi-Fi kliensek is tudnak rá csatlakozni.

2011. márc. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!