Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépet HDTV-re hogyan?

Számítógépet HDTV-re hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném HDTV-re kötve - monitor helyett - használni a számítógépet, de sajnos nem igen vagyok otthon a témában, annak ellenére, hogy már végig túrtam a netet, hogyan lehetséges.


Azt olvastam minőség szempontjából (már pedig én maximálisan szeretném kihasználni a tv adta lehetőségeket) a legideálisabb HDMI - HDMI kábellel összekötni, viszont míg a tv-n van ilyen, addig számítógépen csak sima VGA kimenet van (az a csavaros).


Ha DVI - DVI kábellel kötöm össze a két eszközt akkor viszont milyen lesz a végeredmény. Vagy esetleg van rá más megoldás, hogy legalább egy 720p képet kapjak?


2011. márc. 16. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A HDMI pontosan ugyan azt a képátviteli módszert használja, mint a DVI, azzal a különbséggel, hogy a DVI nem visz hangot, míg a HDMI vihet. Így semmivel sem rosszabb a képminőség, mintha HDMI-t használnál - és gondolom úgyis hangfalakat használsz a géphez.

Kapható DVI -> HDMI kábel is egyébként.

De nem azt mondtad, hogy a videókártyádon csak VGA kimenet van? Ha a TV-den is van VGA bemenet, nyugodtan használhatsz VGA kábelt is, akár 1080p-t is átvihetsz rajta (ha a tévéd FullHD), max ha megy mikró a közelben, bezavarhat picit. :D (nekem pont a CRT monitorom mellett a fal túloldalán volt a mikró és zavarta a képet, így arrébb kellett vinni a mikrót).

Egyébként aligha hinném, hogy VGA-nál bármi rosszat is észrevennél.

2011. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs hdmi-kimenet a videokártyán, akkor lehet nem is lessz olyan jó a minőség. Szerintem ruházz be egy hdmi-s vga-ra.
2011. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm! :)

Nyugodt szívvel kötöm akkor rá, főleg, hogy még a mikrohullám sem áll az utamba :D

2011. márc. 16. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!