Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a sata raid? (Kérdésed...

Mi az a sata raid? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
bármilyen sata-s eszközt ráköthetek? melyiket éri meg?
2011. márc. 18. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

SATA = Serial ATA = egy fajta portnak a neve, amit merevlemezekkel való kommunikáláshoz használnak az eszközök.

RAID = Redunant Array of Independent Disks = egy fajta technológia, amivel több merevlemezt egy tömbbe helyeznek. Több féle létezik, van amelyik védelmet nyújt a merevlemezek tönkremenése által keletkező adatvesztés ellen (RAID 1), és van amelyik pusztán a teljesítmény növelésére szolgál (RAID 0). És persze van olyan is, ami mindkettőre (RAID 01, 10, 3, 4, 5, 6). :)


Szóval ez egy sima SATA porttal rendelkező eszköz, ami támogatja a RAID technológiát.

Nem teljesen pontos a leírásom, de szeintem így egész könnyen érthető...

2011. márc. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
asszem értem :-) nekem az alaplamom 5 sata portja mellett van +2 "RAID Sata port is egyik narancs másik fehér színű. tehát akkor ajánlott winchestereket rádugni?
2011. márc. 18. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha rádugod, nem történik semmi. Be is kell állítani. [link]
2011. márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
de rádughatok dvd-olvasót (optikai meghajtót) is ha akarok, nem?
2011. márc. 18. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!