Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kukul meg a hangkártya,...

Miért kukul meg a hangkártya, ha neten zenét hallgatok, vagy filmet nézek? Bővebben alant.

Figyelt kérdés

Egy nagyon drága -és nagyon jó- hangkártyát használok /Focusrite Saffire LE/ WinXP Proffessional oprendszerrel, service pack 3-as csomaggal. Rengeteg RAM-om van, kétmagos proci, szóval egy igen erős stúdió gépet raktam össze. Sokat szívtam kezdetben a kártyával, mert FireWire csatolós és az IEEE 1394-es szabvány elég rosszul szuperált a régi alaplapommal, lévén, hogy adapterrel tudtam csak csatlakoztatni hozzá a külső kártyát.Ezért vettem direkt a hangkártyához egy új alaplapot /Gigabyte S-Series EP43-DS3/ Sokáig jól is ketyegett a kártya, mostanában viszont egyre rosszabb.Időnként zeneszerkesztés közben /Cubase SX3/ megkukul, ilyenkor be kell zárnom a programokat, átállítom 96 Khz-ről más frekvenciára és azután vissza és így újra megszólal.......egy darabig. A másik eset, ha neten filmet nézek, vagy zenét hallgatok, akkor szinte 5 percenként elhallgat,majd pár másodperc múlva visszatér. De ha ilyenkor a számítógépről indítok el filmet, vagy zenét, az szól gond nélkül..........?!?!?

Ha játék softver fut, olyankor nincs problémám a hangkártyával.Most már nem használom a gyári drivereket -2 éves- hanem a honlapról leszedtem a legfrissebb verziót, kicsit jobb lett, de a fent leírt problémák élnek továbbra is! Három partom van a gépen, mindegyiken ugyan ezek a bajok. A másik gépem hasonló paraméterekkel bír, csak ott egy belső kártya van /E-MU 0404/, azzal semmi baj nincsen.Arra is gondoltam, talán egy frissebb XP kellene, ez ugyanis 2022-es verzió. Már nem tudom, mit tehetnék még, kérem, aki tud, segítsen hasznos tanácsokkal! Köszönöm!


2011. márc. 25. 08:44
 1/3 A kérdező kommentje:
.....2002-es verzió az XP..........:)
2011. márc. 25. 08:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Frissebb XP nincs a SP3-nál. Hát sajnos nincs konkrét tippem, csak ajánlani tudom a Windows 7-et. Fasza a géped akkor nem fog különbséget érzékelni a kettő közt csak jó irányba. Windows 7 Ultimate-be gondolkodj. Sok sikert!
2011. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, már megvolt a Win7.....:-)

Sajnos nem ismeri fel a Focusrite-ot és nem tudja kezelni a Cubse SX3 zeneszerkesztőt sem, úgyhogy gyorsan le is szedtem...........:(

2011. márc. 25. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!