Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Socket AM3-as foglalat viszi...

Socket AM3-as foglalat viszi az AM2-es procit?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Igen, nyugodtan vedd meg látatlanban. Vagy az alapján amit itt valaki neked ir és tökmindegy hogy egy 11 éves kisiskolás válaszol vagy egy 35 éves rendszergazda.


Isten őrizz hogy megnézd az alaplapod processzor támogatási listáját a gyártó honlapján! Az csak a kiváltságosoknak jár, poor népnek nem.

2011. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, énis úgy használom őket, semmi különbség nincs csak kellett egy új név
2011. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Panda Péter ***** válasza:
nem, mert az AM2-es procikban csak DDR2-es memóriavezérlő van, az AM3 alaplapokon pedig DDR3 memória van. visszafelé viszont lehet hogy működik, de az alaplapfüggő (mmint hogy AM3-as proci AM2-es illetve AM2+ alaplapban).
2011. márc. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Panda Péter ***** válasza:
ne szívassátok már meg, mert beveszi a végén :D
2011. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem szivatni akartam, félreértettem a kérdést. Bár nemtudom, mert én ezzel a proci-alaplap konfiggal nyomom és már vagy 1 éve működik kifogástalanul


Alaplap:

[link]


Proci:

[link]


Ha meg nem értettem félre, akkor műxik (2. vagyok)

2011. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Panda Péter ***** válasza:
igen, mert visszafelé van átjárhatóság, mivel az AM3 procikban van DDR2 és DDR3 memóriavezérlő is, viszont az AM2-es procikban csak DDR2 memvezérlő van. viszont ahhoz, hogy az AM3 proci menjen AM2 lapban ahhoz mindenképp utána kell járni a gyártó honlapján, mert nem mindig működik, bios frissítés kell hozzá.
2011. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ez egy idézet más fórumról:"Pedig sztem egyszerû:

AM2 a legelsõ, ez leginkább Sempron, A64 és A64 X2-höz jó, de gyártótól függõen mehetnek benne Phenom (AM2+ és AM3) procik is...igaz max 1GHz-es hypertransport mellett és a fejlettebb CnQ nélkül.

AM2+ már felpofozott AM2 lap, ami bírja a Phenomok megnövekedett HT-jét és támogatja az új CnQ-t (magonkénti szorzó/feszültség állítás). Ide jöhetnek Semprontól a Phenom II-ig mindenféle procik. Támogatott az AM3 proci is, de ilyen lapban DDR2 memóval mûködnek, ami kb érzékelhetetlen teljesítményvesztéssel jár.

AM3 foglalatos lapok egyedüli újdonsága, hogy DDR3 memókat kell hozzá venni és kizárólag AM3 proci mehet bele (mivel azok képesek vezérelni a DDR2 és DDR3 modulokat is) fizikailag is, mert az AM3 prociknak 2-vel kevesebb lábuk van, így a foglalaton is ennyivel kevesebb lyuk vagyon (ergo nem süpped bele egy AM2/+ cpu) "

2011. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hát ha már beletudod rakni egy próbát megér....XD
2011. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mentségemre szóljon, hogy meghalt a gépem. Kifutóban lévő alkatrészekből rakták össze, és momentán nagyon nem mindegy anyagilag, mit tudok venni bele.Azért kérdeztem, mert AM2-es alaplapot és procit is nehéz már szerezni, és nem tudom melyik szállt el, ezért előbb csak az egyiket cserélném.
2011. márc. 29. 22:56
 10/10 Panda Péter ***** válasza:
anyagilag már jobban megéri AM3-ba fektetni mert a DDR3 olcsóbb, mint a DDR2. az már más kérdés, hogy a bulldozer nem fog menni AM3 lapban, de hát mindenre nem lehet felkészülni.
2011. márc. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!