Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen LGA775-ös processzort...

Milyen LGA775-ös processzort érdemes venni?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy melyik LGA775-ös processzor teljesítmény/ár aránya a legjobb mostanában. Tudom, kifutó széria, meg nem érdemes rá építeni, de mégis maradnék mellette, mert most nincs "kedvem" komplett alaplap-processzor-memória cserére.

Jelenleg azon az állásponton vagyok, hogy valami legalább 4 Mb L2 cache-es, minimum 2,5 GHz-es és 1066 FSB-s kétmagos processzor lenne a jó választás (C2D), de cáfoljatok meg, ha tévedek.

Ja, most egy 3 GHz-es P4-essel nyomom.

Köszönöm a válaszokat.


2011. ápr. 2. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ez is pénz függő, mennyid van rá? Ha én akarnék ilyet venni akkor a lehető legerősebbet venném, ha már pénzt adsz ki kifutó cuccért, akkor olyat ami minél tovább elbírja a gémeket. Ezek a core2duo E8xxx-esek elég jók.
2011. ápr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Az sem 100%, hogy az alaplapi chipseted támogatja a Core 2 Duo-t. Ugyan az alaplapgyártók sok régebbi chipsetű termékükhöz elérhetővé tették a támogatást. De csak legfeljebb 65 nm -ig. Viszont a ma még forgalomban lévő LGA775 -ök szinte mind 45 nm -esek.

Tehát adja magát a kérdés: Milyen alaplapod van?

2011. ápr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2011. ápr. 3. 11:59
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
Igen, ebbe tényleg belemegy minden ami LGA775 -ös, max egy BIOS frissítés kellhet. Mennyit szánsz rá?
2011. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen még csak nézelődési fázisban van a dolog, szaglászok, hogy mi a helyzet, de a legjobb az volna, ha 20k-ba beleférne, viszont nem kell feltétlenül bolti, új processzor. Gondolok itt pl.: Vaterára, vagy ilyesmire.
2011. ápr. 3. 12:13
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

Itt is nézz körül:

[link]

2011. ápr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!