Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka, hogy egy...

Mi lehet az oka, hogy egy hibátlannak tűnő winchesterre nem lehet az XP-t telepíteni? BIOS-ban látszólag minden rendben, adatfeltöltés-olvasás gond nélkül megy.

Figyelt kérdés
Van egy heckkelt boot-lemezem. Korábban már telepítettem róla az op-rendszert, szóval működött. Erre a HDD-re azonban nem lehet, kb. egy negyed óra töltés után van az, hogy gép kikapcsol, és már a HDD-ről kellene újraindulni, de ismét a CD indul, és kezdi a telepítést előlről. Pedig a kijelölt partíció aktív módban van.
2011. ápr. 14. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tippelek, akkor ez segít:

[link]

2011. ápr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hogy a bios látja az nem sokat jelent... dugd rá egy működő pc-re másodlagos vinyóként és nézz bele,vizsgáltad meg valami progival mondjuk ashampo hdd controll-al.

Mellesleg nekem is volt ilyen hard diskem, most is van egy amit berakok használni is tudom de se formázást se rendszertelepítést nem enged rá, fél óránként keletkezik rajta egy hibás szektor,mikor betettem a fiókba ezer párszáznál járt majd valami balfékre rásózom

2011. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos egyik sem igazán vonatkozik az én esetemre. Alighanem le is mondok róla. Eleget szenvedtem vele, lövésem sincs mit kellene még próbálni. Azért köszönöm.
2011. ápr. 16. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki ezt:


[link]

2011. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
jah már értem :D mindjárt ez elején kiírja hogy "cd-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot..." te megnyomsz és indul a dolog, hárdverkiépítés vizsgálata bla bla, majd eljutsz a patríció kezelésig,ott minden frankó mehet a formázás majd fájlok másolása, ezután újra indul a gép ahogy szokot. Itt ismét felkínálja a "cd-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot..." szöveget te nem nyomsz meg semmit még se folytatódik a telepítés, ugye? olyan gyanúm van hogy te ilyenkor is megnyomod a gombot.
2011. ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pj0tr ***** válasza:
Nem elegendő, hogy a aktív legyen a partíció. A BIOSban a boot beállításoknál nem csak azt kell megadni, hogy a hdd 2. legyen a sorban, hanem, hogy melyik vinyó legyen az.
2011. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, fejlődnöm kell még, mert jelenleg ez kifog rajtam. Czementh által javasolt oldalnál teljesen a gépi fordításra tudok hagyatkozni, az meg érthetetlen számomra.

13.55-ösnek: ezt a trükköt csak az első telepítésem alkalmával ettem meg. A baj az, hogy már maga a telepítés sem simán a szokásos felszólítással kezdődik (nyomjon meg egy billentyűt a CD-ről való indításhoz), hanem vagy 5 perces "hardver felépítés vizsgálata" felirattal, aminek a végeztével már nem kérdez semmit, csak kiírja hogy "a Windows telepítése". És ott, ahol mondod, a partícionálás után valahol kapcsol ki és be, de most sem kérdezi honnan bootoljon. Megpróbálja megkeresni hogy eddig mit partícionált, de mivel gondolom nem ismeri fel a harddiszket, most is kb 5 perces "hardwer felépítése vizsgálat" következik és kezdi megint a CD-t beolvasni.

14.33-as válaszolómnak:igen azt a "csapdát" is figyelembe vettem. Sajnos mostmár afelé hajlok, hogy a vinyó elektronikája nem működik tökéletesen.

2011. ápr. 19. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!