Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy radeon HD 6850 ciklon...

Bazsko kérdése:

Egy radeon HD 6850 ciklon kártyát fel lehet húzni bios változtatással HD 6870-re hogy ne legyen semmi gond?

Figyelt kérdés
a kártyám így is egy OC-s modell és talán a legjobb 6850 ami kapható, legalábbis tavaly év végén még az volt és hát a hűtőre ha panaszt mernék mondani vagy az msi-re akkor valószínűleg én lennék a világ leghülyébb embere... a lényegre térve a két kártya ugyan úgy brats, szóval 6870-re lehet frissíteni (gondolom), de a shared processzorok száma is megváltozik vele? meg a hűtő teljesítménye is? előre köszönöm a választ... biosfrissítést még nem próbáltam vidikártyán de 4,8ghz-s húzást és 1017mhz-es maghúzást bőven kibírt a kártya viszonylag alacsony 65 fokos hőmérséklettel, szóval ez sem jelenthet nagy gondot nekem ;)
2011. márc. 31. 17:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Öhm, van értelme húzni ezt a kártyát?
2011. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
csak akkorra gondoltam hogy ha lejár a garancia... mert addigra bőven lesz új procim és egy 6870 teljesítménye azért sokkal jobb...
2011. márc. 31. 17:42
 3/14 A kérdező kommentje:
meg persza az is + hogy a 6870-el az eyefinity is több monitorral használható :)
2011. márc. 31. 17:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy felhúzod, kb semmit se fogsz érezni, és ugyan úgy közelébe se lesz egy másik kártyának. Nem véletlenül más a neve annak, és ennek.
2011. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Vágod...a Processzorod is felhúzhatod 3-ról 6ghz-re amikor már folyékony nitrogénnel kell hűteni... az csak az órajel, semmivel sem lesz gyorsabb/erősebb a géped, nem lesz több fps-ed játékokba, csak a névleges órajelet húzod fel, kb ez lenne a Vidikarinál is
2011. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
főleg hogy énnéztem húzás tesztet amelybe 5-10 fps külömbséget sikerült kicsikarni a tunongolt kártyából... a másik az hogy én nem a VGA húzásról beszélek hanem bioscseréről... mivel ugyan az a brats a kártya így nagy eséllyel ugyan az a 6870 kártya alapja is, mely ha nem tévedek akkor bioscsere után feloldódik az a + shared processzor mennyiség, mellyel a processzor munkáját segíti a vidikari :)
2011. ápr. 1. 14:11
 7/14 anonim ***** válasza:
Ugye most csak viccelsz ? Nem lehet 6850-ről 70-re felhúzni. Ez két teljesen külömböző lapka. Az 50 esben le vannak tiltva egy csomó minden. Két teljesen külömbőző hardver az egész nem lehet ilyesmit csinálni. Olyan mintha azt mondanád :Egy kis turbózással nem csinálhatnék a trabantomból wartburgot ?
2011. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem b*zdmeg egy driverfrisítéssel sikerült kicsikarnom 20fps-t, a BOIS frissítéssel meg ha mákod van elbaszod a gépet. Nem mindig jó dolog frissítgetni
2011. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Üdv! Most mit szabályozzátok le? Nekem 4 magos procim van, mégis felhúztam +20 százalékkal, és nekem ne mondjátok, hogy semmit nem jelent, mikor videószerkesztésnél, tömörítésnél, konvertálásnál percekkel gyorsabb hosszabb videóknál, mint alapon! Mellesleg a 33ezer forintos procimból most majd 60ezres proci teljesítmény van! Nem mindegy! Ugyan így csinálom a videókártyánál is, és több fps-t érek el vele!

Nyugodtan húzzad csak, csak az áramot ne piszkáld benne, mert lesülhet! És amíg van kép(nem fagy le), addig húzzad. Ha meg lefagy(vagy összemosodik a kép), reset a gépet, és lejeb veszed. Én is szinte 1megahercenként vettem vissza, amig stabil nem lett a kártya. ennyi

2011. ápr. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
aztán meg sírhatsz ha 1 v fél év után kisül...
2011. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!