Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Particionálást hogyan csináljam?

Particionálást hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Adott egy "C" partíció és adott egy "G". "G" partícióról szeretnék szabad gigabyte-okat rendelni. Ezt, hogyan tudom megcsinálni?
2011. ápr. 18. 20:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
kihagytam, hogy a C-re szeretnék szabad gigákat tenni a G-ről.
2011. ápr. 18. 20:03
 2/15 anonim ***** válasza:
Valamilyen particionáló programmal, pl. Partition Magic, Partition Manager, Gparted, lemezkezelő annyival csökkented a G: méretét, amennyivel a C:-ét akarod növelni (resize), majd a keletkező nem particionált területet a C: mögé mozgatod (move), végül átméretezed a C:-t maximumig, újraindítod, és vársz sokat.
2011. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. ápr. 18. 20:09
 4/15 anonim válasza:

Jaj ne, jaj ne, jaj ne.

Milyen operációs rendszered van? Mert ha már Windows 7-tel ügyködsz, akkor inkább a beépített mókáját használt, mint a fentebb említett programokat, mert komoly károkat tudnak okozni, nekem veszett már így el teljes terrám. Szóval annyira nem ajánlom.

2011. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Leszedtem a partition magic programot. rányomok, hogy hogy resize az adott meghajtóra, és a minimum és maximum méretnek is ugyanazt adja meg. ergo nem enged elvenni belőle :S
2011. ápr. 18. 20:30
 6/15 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:


Igen, win7. Hol találom és milyen néven az általad említett "beépített mókát"?

2011. ápr. 18. 20:33
 7/15 anonim ***** válasza:

Nincs tele a G: partíciód?

A Windows-ba a lemezkezelő van beépítve, így keress rá.

2011. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Tessék, én innen "tanultam". :)

[link]

(Ne tévesszen meg a Vista, így működik a hetes alatt is. Először le kell csökkentened a G méretét annyival, amennyit hozzá akarsz csapni a C-hez. Ha ez megvolt, utána a C-t ki kell terjeszteni a szabad helyre.

2011. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nincsen tele. 12 GB szabad hely van rajta. csak olyat találtam, hogy lemezkarbantartó. Lemezkezelőt nem találok.
2011. ápr. 18. 20:42
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbálkozom.
2011. ápr. 18. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!