Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kingston DRR2 1066 MHz 2x2 GB...

Kingston DRR2 1066 MHz 2x2 GB frekvencia beállításoknál probléma?

Figyelt kérdés
Nemrégiben vettem meg a fent említett RAM-ot. CPU-Z-vel megnéztem, és csak 400MHz-t ír a frekvenciánál. Az alaplapom(Gigabite EP31-DS3L) támogatja az 1066 MHz-s működést, legalábbis papíron :). Ötletek hogy mi lehet a gond?
2011. ápr. 29. 05:09
 1/2 anonim ***** válasza:

DDR2-800: 400Mhz. (Megértem, hogy nem tudtad, mert még a boltokban sem mindenütt tudják... :D)

[link]


A kérdésből én arra merek következtetni, hogy 2*2GB memóriád van, és ebből az egyiket vetted most.

Lehetséges, hogy a másik csak DDR2-800as. Egy memória kontroller csak egy féle frekvencián tudja üzemeltetni a memóriákat, akárhány is legyen benne. És mindig a leglassabbhoz igazítja a többit, a jobb kompatibilitás miatt.

2011. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Oh... értem. Csak fura hogy akkor miért így árulják? :) [link]

Illetve hogy az alaplap gyártó sem tudja. "Support for DDR2 1066/800/667 MHz memory modules"

Illetve igen... tudom, elírtam, nem Kingston hanem Kingmax, mea culpa.

Valamint a két memóriát egyszerre vettem, ahogy a fenti linkből is látszik.

2011. ápr. 29. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!