Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kattogó Winchester megjavítása...

Kattogó Winchester megjavítása. Hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 160 gb-os western dig. winchesterem, ami úgy kattog, mint az óra egyfolytában. Van egy másik 40-es winchesterem, ezen van az op. rendszer (XP). Ha rákötöm a hibás winchestert a 40-es mellé, nem ismeri fel a gép egyiket sem. Volt már olyan, hogy ki tudtam írni így adatokat a hibás winc.-ről. Hogyan jumpereljem be? A működő 40-es Masterben van. A rosszról pedig kellenek az adatok.
2011. ápr. 30. 05:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként Windows Xp Winter edition 2005 van fennt. Ezen van rengeteg adatvisszaállító program. De hogyan használjam ezeket?
2011. ápr. 30. 05:43
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem úgy kéne csinálnod hogy amiről megy az xp azt masterba a másikat meg slave-be.úgy tudom ez a hivatalos módja de nekem sokszor volt olyan hogy összevissza kellett rakni a jumpereket és úgy lett jó.vagy még az is jó szokott lenni ha leveszed a 160asról és egyáltálán nincs rajta.
2011. ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A BIOS-ban bróbáld meg beálítani, hogy melyiket bootolja be! És szerintem valami eltörhetett benne, és akadályozza a merevlemezt az olvasásban!
2011. ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha kattog, akkor annak vége, csak a Kürt Zrt segíthet


akkor is kattogni fog, hogyha csak tápot adsz naturban, még hozzá se kötötted az adatkábelt!


egyébként az írófejen levő chip megy tönkre ilyen esetekben

2011. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen. Régen a Maxtor sokkal erősebb volt, mint ezek a mostani "papír" winchesterek, ami ha csak egy kicsit megkoccan már tönkre megy.

Miért nem gyártanak integrált winchestert, vagy kicsi chip szerűt, amit be lehetne kattintani az alaplapba? Egyszerűbb volna.

2011. ápr. 30. 18:23
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat.
2011. ápr. 30. 18:23
 7/9 A kérdező kommentje:
Kürt ZRT? Miket láttam én azon az oldalon 20 ezer-40 ezer-140 ezer forint. Ebből már veszek 2 új winchestert is.
2011. ápr. 30. 20:31
 8/9 zigekd válasza:
ha milliós értékű anyag lenne rajta, meggondolnád :) én is találkozok sok ilyen hdd-vel munkám során, első körben érdemes lementeni minden fontosat, aztán okosan használva ki lehet bővíteni az élettartamát, de mindenképp bedöglik sajnos.
2013. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
hello :) nekem is ez a problémám volt és elvittem szervízbe és ott megcsinálták vhogy ... , de már megint kezdi és ki is szereltem a gépből :( . Ja és árulnak már olyan bedugós winchestereket és SSD-nek hívják de nagyon drága :(
2013. ápr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!