Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rendszeresen totálisan fagy a...

Rendszeresen totálisan fagy a gépem játék alatt. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Caps Lock, Num Lock, Reset gomb se reagál ilyenkor. Leteszteltem a VGA-t a procit, memóriát, merevlemezt, tápot is cseréltem. Kipróbáltam másik windowsba másik partíción, ugyan ez a tünet. Elméletileg nem hibás, de gyakorlatilag fagy, a Bios dátum is megáll fagyásnál. Alaplapra tippelek.

Típusa: Ausus P7H55-M. Kell vennem új alaplapot, vagy lehet valami más okozza a problémát? Esetleg le tudom valahogy tesztelni az alaplapot?


2011. ápr. 30. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy az alaplap a hibás a leírt tünet alapján.
2011. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

sztem is alaplap, de nem biztos hogy olyan nagy a baj, lehet csak az alaplapi elem van szinte teljesen lemerülve. legalábbis az h elindul, majd utána hal ki, nekem ennek tűnik

apropó csak játékok (azaz komolyabb terhelés) alatt hal ki, vagy szinte üresjárat pl netezés/zenehallgatás stb alatt is?

2011. ápr. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak játékok alatt, de az is érdekes. Mert nem minden játék alatt, nem a 2011-es szuper erőműt követelő játékok alatt, hanem ilyenek mint pl: bf2, cod4, Battlefeild play 4 free... De pl: arma2, crysis2, company of heroes alatt semmi gond. De nem szoftveres szerintem, mert másik windowsba is ugyan ez a gond.
2011. ápr. 30. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:

reset gombra pontosan mit csinál? vagy bőszen nyomogatod és a kékhalál közben vidáman elvan a képernyőn? ja és maga a reset az egybe van építve a power gombbal, vagy a jó öreg biztos módszer alapján külön van 2 gomb? mert ha egybe van akkor viszont ez teljesen normális, ha külön na akkor ilyen esettel még nem találkoztam, pedig volt már 1-2 gép a kezem között...

meg maga a fagyás hogy néz ki? dob vmi hibaüzenetet, vagy elsötétül a képernyő, vagy hirtelen megáll? meg a hang is elnémul vagy beakad?

2011. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A reset gombra egyáltalán nem reagál olyankor. Külön van kötve szerintem, de nem biztos. Igen a képernyő fekete lesz a hang meg beakad. És a legnagyobb bajom, hogy nincs semmi hibaüzenet, a loggerek is megállnak ilyenkor, ezért nem derül ki a hiba.

Ja és amúgy kösz a segítséget.

2011. ápr. 30. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:

az eddig elmondottak alapján 2 tippem van, ha egyik se adja be akkor fogalmam sincs :)

1. összeszedtél vmi csúnya és ritka bacilust

2. az alaplapi integrált és a dedikált videókártya vmiért nem szeretik egymást, és amikor kisebb játékigénynél a rendszer/driverek/akármi próbálja optimálisan eloszlatni a terhelést, itt keletkezik vmi nagy gubanc, és egy ilyen alkalmával meghülyül a rendszer

2011. ápr. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja most nézem, ezen a lapon nincs integrált, csak támogatja ha prociba be van építve... nos így már tényleg fogalmam sincs h mi baja :)
2011. ápr. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!