Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépem furcsa hangot...

A számítógépem furcsa hangot ad ki. Akkor szokott ilyet, mikor készül elromlani. Mi okozza?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap véletlenül belerúgtam, mikor emeltem a lábamat, de nem erősen, csak úgy egy kicsit. Akkor furcsa hangot adott ki, leginkább a vinnyogáshoz tudnám hasonlítani. 1 mp-s szünetekkel csinálta, mikor abbahagyta, akkor lehetett hallani 1 kattanó hangot. Fél-, három-negyedóránként újra kezdte. Mikor újra megmozgattam egy kicsit, kb. úgy, mint mikor belerúgtam, akkor egy kattanó hang kíséretével leállt. Régebben is csinált ilyet, akkor egy hangszóró esett a tetejére. Akkor is óránkénti szünetekkel csinálta a "vinnyogást", majd rá 2 hétre el is romlott. Volt, mikor vírus volt a gépen, akkor is vinnyogó hangot adott. (majd elromlott) Most vírus-irtóztam, tiszta a gép. Volt olyan, mikor az ágy miatt mozdítottam el picit egy elég gyors mozdulattal, akkor csak egyszer csinálta azt a hangot, utána nem. Mi lehet ez?
2011. máj. 6. 19:19
 1/5 A kérdező kommentje:
"Mikor újra megmozgattam egy kicsit, kb. úgy, mint mikor belerúgtam, akkor egy kattanó hang kíséretével leállt. " <-- Mármint a hang állt le, nem a gép. :D
2011. máj. 6. 19:24
 2/5 anonim válasza:
Valamelyik ventillátor készül megadni magát
2011. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Feltehetőed a vinyód "kerreg", túl erős vibrációt okoz és ez átterjed a gépházra ami felerősíti a hangját (de egymaga is lehet ilyen hangos, részletkérdés). Nem lehet megjósolni hogy innen mi lesz vele, lehet hogy egy idő után felhagy a nyekergéssel, de lehet hogy érdemes lenne beszerezned egy újat (10-15 e ft) és lementeni a fontosabb adataidat. Persze előbb igazítsd meg a gépházon belül, nézdd meg jól illeszkednek-e a kábelek, stb., az is lehet hogy csak "vaklárma" és semmi baja nincsen.
2011. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a csavarokat, lehet, hogy berezonál, agy valami belelóg a ventinlátorba!
2011. máj. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi! Vagy
2011. máj. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!