Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játszok, vagy csak simán...

Játszok, vagy csak simán internetezek, egyszer csak "kék halál" az alábbi felirattal: MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS vagy ezzel: VER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Ezt mi okozhatja? 2.4Ghz Intel P4, Nvidia Geforce 4200 128Mb 8x AGP,2Gb ram.

Figyelt kérdés

Ez már megszokott. Ezután ugye újraindítom a gépet, nem történik semmi, csak fekete képernyő. Úgyhogy ki kell húzni (gomb elemet már alapból nem teszem bele) kb 5-6 percre, majd vissza. Ekkor sem biztos hogy elindul, de 80%-ban elszokott. Itt várok 2-3 percet, amíg túl lép a csicsás intel logón. Ki írja, hogy checksum error f4 to bios vagy valami ilyesmi. Nyomok egy F4-et,20-30 másodperc és már bent is vagyok a biosban. Itt jön az ideg ölés, mert konkrétan a bios szaggat.10-20 másodpercekre le is fagy, sőt néha HT-snek látja a processzort ami ugye lehetetlen. Röpke 6-7 percel később mindent tökéletesen beállítottam (qfan on, floppy disabled, merevlemezek legacy), ekkor nyomok egy "save and exit"-et és hurrá már tölt is a windóz! Mikor belépek, minden normális legalábbis néha.1-2 óra múlva megint kezdődik elölről az egész. A képeken lesznek az érdekes dolgok, miszerint a processzor 225 fokos, és 8 GHz-s, ami lehetetlen. Egy kis log: 05/09/11 21:09:00 A voltage (CPU I/O (+1.5 V) ) has gone outside of its recommended range. Bad Voltage Value: 0. 000 volts 05/09/11 18:54:02 The system temperature (Processor Zone Temperature) has exceeded its recommended maximum temperature. Bad Temperature Value: 225 degrees Celsius (437 degrees Fahrenheit) 05/13/11 15:43:43 A voltage (CPU Core (+1.52 V) ) has gone outside of its recommended range. Bad Voltage Value: 0.459 volts 05/13/11 15:42:56 A voltage (+5 V) has gone outside of its recommended range. Bad Voltage Value: 2.656 volts


Itt van pár kép. [link] bmp [link] bmp [link] JPG [link] JPG [link] JPG [link] JPG


2011. máj. 13. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen egyik kép sem jó, mert rosszul töltötted fel, de a problémára megoldás ha újratelepíted a rendszert és biost frissítesz utána
2011. máj. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, most így részletesebben elolvasva az adataidat valószínüleg a procid megadhatta magát, mert eléggé sok a rossz benne (kicsi a feszültség, ha nem kicsi akkor meg túl nagy)
2011. máj. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat,azt még elfejtettem le írni,hogy a múlt hónapban szerváltam hozzá 1 zsír új SATA vinyót.160 Gb-os Seagate Barracuda volt,nem valami noname hülyeség.Kb 1 hónap után nem mindig akart bootolni,csak kattogott össze-vissza,a bios hol látta,hol nem.Egy idő után 2500+ hibás szektor lett benne,így a kondíciója 10% alá esett.Sebaj,szereztem egy pontosan ugyan olyat.Azt rákötöttem alaplapra,minden simán ment,egészen a telepítésig.Rettenetesen lassan indult,így ki is kapcsoltam.Le húztam a vinyót,és csodálkozva néztem,hogy elfeketedett pontok vannak a nyáklapján.-2 zsír új vinyó.Azóta egyáltalán nem működik a SATA vezérlője.Most 2 darab ATA 40Gb van benne,azokkal semmi gond,annak ellenére hogy 1000nap+ működnek.Én alaplapra tippelek.
2011. máj. 13. 16:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit,hogy a Bios-t a fagyás miatt nem merem frissíteni,mert félek hogy végleg tönkre tenné.
2011. máj. 13. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék,hogy az alaplap kuka?Azt nem írtam le,hogy normál állapotban(pl.: telepítés után)sem szabad újra indítani,mert csak fekete képet ad.Itt is teljesen áramtalanítani kell 5-10 percre.
2011. máj. 15. 09:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez már kuka.
2011. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sry nem akartam ki emelni..De azért kíváncsi lennék,mások véleményére is,hogy lényegében mi csinálja ezt.
2011. máj. 17. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!