Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hardware van a gépemben...

Milyen hardware van a gépemben és milyen driver kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval egy ismerősöm gépét nem tudom hogy hogy csinálták meg viszont most nem írja ki az alaplapi videókártya nevét amit eddig kijelzett mindenhol.

A másik hogy a ramból elvett és hozzárakott a videókártya memóriához... viszont nem tudom hogy kell visszaállítani?!

Alap 128mb az integrált vga memóriája és most 256 lett.

Az utolsó 2 dolog amit szeretnék:

"VIA VT 1708 (A) @ VIA VT 82375 High Definition Audio Controller" - Ez lenne a hangkártya... ehez tudna valaki adni egy drivert? Windows 7 Enterprise / Ultimate 32bit lesz a gépen.

A másik hogy hogyan tudhatom meg hogy milyen integrált vga van a gépemben? Ha szétszedem kiderül?


2011. máj. 16. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Audio drivert magától feltesz a win7.
2011. máj. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Huhh ez a válasz megnyugtatott :D.

Viszont tudnál Te vagy valaki más mondani valami tippet hogy mi legyen a videókari driverrel?

Hmm ha már itt vagyunk akkor:

Háló kártya meg a többi? Azokat is felteszi magától?

2011. máj. 16. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:
A hálókártyát is felteszi, és saját videokártyadrivert is feltesz, annó még amikor nem volt nvidia driver win7-re, ezzel a saját driverével játszottam. Egyébként pedig az everest nevű program (ami mostmár aida64) kiír minden adatot a gépedről.
2011. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy nálam már nem írja ki.

"Szabványos VGA grafikus adapter"... Vagy valami ilyesmit ír ki :( a lényeg hogy nem mondja meg. Valami via chrome9 van benne.

Szóval a kérdésem:

Ha szétszedem a gépet akkor van esély hogy kiderül hogy milyen?

Ha nem szedem szét hanem csak simán felteszek egy Windows 7 Enterprise / Ultimate verziót akkor teljesen magától feltesz minden létfontosságú drivert?

Amire még kíváncsi vagyok az az hogy hogyan tudom visszaállítani a ramból a videókarihoz hozzáadott memóriát?

Az utolsó :):

Miért nem megy az aero téma? Eddig lazán ment 128mb alaplapi videókarival... viszont most 256mb alaplapi videókarival nem megy valamiért :S. Arra gondoltam hogy valami beállítást kéne engedni valahol. Csak az a gondom hogy hol?

2011. máj. 16. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg valamien via, akkor valószínűleg szétszedés után se fogod látni, viszont a win7 alap driverje több, mint elég hozzá.

Igen, a drivereket felteszi magától.

Asszem a biosban kell a videókártya memóriáját állítgatni, de nem biztos.

Az aerot pedig úgy éred el, hogy az asztalra jobb klikk -> testreszabás (a legalsó), és ott lesznek középen az aero témák, és kiválasztod az egyiket.

2011. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy merre van az aero csak nem megy. Nem olyan a kinézete meg nem is lehet állítani rajta.
2011. máj. 16. 21:26
 7/9 anonim ***** válasza:
angol vagy magyar az oprendszered?
2011. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Magyar.
2011. máj. 16. 21:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Nos... szétszedtem és azt derítettem ki hogy Gigabyte VM900M alaplap van a gépben és alaplapi videókarim van. Valaki meg tudná mondani hogy milyen videókártya van benne? Úgy értem hogy milyen drivert szedjek le? Valami via unichrome vagy ilyesmi.
2011. máj. 17. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!