Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sony Vaio laptopon hogyan...

Saosinfangirl kérdése:

Sony Vaio laptopon hogyan frissítsem a Mobile Intel (R) 4 Series Express Chipset Family videókártyám driverjét?

Figyelt kérdés

hello. van egy sony vaio laptopom, VGN-NS21M/S típus. videókártyám típusa: Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family. jelenlegi driver verzió: 7.15.10.1511 (ez már majdnem 3 éves)

szeretném frissíteni a drivert, hogy támogassa az OpenGL 2.0-t.


intel oldalán megkerestem a legfrissebb drivert (link-downloadcenter.intel.com) a videókártyámhoz, letöltöttem és elkezdtem telepíteni.

de közben ezt írta ki: A telepíteni kívánt illesztőprogram nincs bevizsgálva ehhez a számítógéphez. Szerezze be a megfelelő illesztőprogramot a számítógép gyártójától.

A telepítő leáll.


aztán elindítottam a Driver Genius Pro-t, hogy az keressen drivert. ugyan azt a drivert találta amit én töltöttem le, mikor elkezdte telepíteni, ugyan azt írta ki...


tudja valaki mi lehet a probléma? sony vaio update nem keres vagy talál drivert a videókártyámhoz. elindítottam h a windows keressen drivert hozzá, de szerinte a jelenlegi verzió a legfrissebb...ami már 3 éves és látom, hogy az intel oldalán van sokkal frissebb..


help


2011. máj. 16. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
az opengl hardveres dolog, a frissítéstől se fog többet tudni a videokártyád.
2011. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem. nincs igazad. driver frissítéssel az Intel® 4 Series Express Chipsets támogatja az opengl 2.0-t.
2011. máj. 16. 21:34
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
2011. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Vagy ha nem az XP-hez kell akkor:


Vista / 7 32-bit:

[link]


Vista / 7 64-bit:

[link]

2011. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

vista 32-bit, de ugyan ezt drivert töltöttem le, Driver Genius Pro is ezt a drivert találta. de nem engedi telepíteni. mindig ezt írja ki: "A telepíteni kívánt illesztőprogram nincs bevizsgálva ehhez a számítógéphez. Szerezze be a megfelelő illesztőprogramot a számítógép gyártójától.

A telepítő leáll. "


próbáltam régebbi verziót, de hasonló sikerrel :S

2011. máj. 16. 22:22
 6/6 A kérdező kommentje:

kk. szerintem sikerült megoldanom magamnak és frissíteni a drivert. ha valakinek hasonló problémája van Windows* Have Disk/Known File módszerrel telepítse a drivert. itt van leírva hogy és miért így. -> [link]


de az létezik, hogy ezután a driver frissítés után a Windows-élményindexben a videókártya értéke csökkent? de most végre az openGL verzióm 2.1 és támogatja a 3D-t a Photoshop és az OnOne pluginokat...

2011. máj. 17. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!