Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Wincsi haldoklási szakaszai?...

Wincsi haldoklási szakaszai? Honnan lehet tudni hogy egy wincsi a végét járja?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy honnan lehet "érezni" /tudni hogy egy wincsi a végét járja ...egyáltalán hány évig lehet számítani arra, hogy idő közben nem áll le, nem füstöl el, nem fagy le..stb?


előre is köszi!


2011. máj. 19. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha szektorhibás, akkor kuka, vagy garancia. Kb ennyi. Lefagyni meg wincseszter nem szokott, se füstölögni.
2011. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Erre való a S.M.A.R.T.
2011. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi!


Szektorhibát (1x leesett) úgy próbáltuk megoldani, hogy újraformáztuk, három részre szedtük a wincsit és kész ( értelemszerűen kihagytuk azt a helyet ami szektorhibás, azóta 3 éve megy) Garanciába sem viszek vissza wincsit a rajta található adatok miatt... (lehet én vagyok ennyire üldözési mániás?)


Sajnos meg kell cáfoljalak. Előbb fagyott le a wincsim. Éppen rendezgettem a dolgaimat, majd egyszer csak nem csinált semmit. 10 percig vártam nem reagált sem num lockra, sem caps lockra, sem a ctr+alt+ del-re sem


Füstölni?! Oh azt is tud! (lehet még nem láttál olyat?) Egyszer külső házból kötöttük rá (usb-n) keresztül a gépre (többször is akkor működött) de egy alkalomkor fehér füst szállt fel a wincseszter paneljáról. Gondolom a táp túlfeszültséget kaphatott? ! Szóval az a wincsi elszállt... ( mostanság vadászunk panelt hozzá, hogy az adatokat le tudjuk szedni). Szóval tud füstölni is.


Mi az a S-M-A-R-T? Írnál róla pár sort, kérlek!?


Amúgy jelenthet az valamit, ha a wincsiből olyat hallok mintha cd lenne? Olyan, hogy leáll, majd megindul, többször megismételve ezt a dolgot, miközben működik?!

2011. máj. 19. 22:36
 4/15 anonim válasza:
kattogni szokott, legalábbis nekem mindig olyat játszik ha természetes halált hal egy winchesterem.
2011. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi!


tehát akkor kattogni szokott... szabad megkérdeznem kb. hány évig bírta a wincsid? ( őszinte részvétem :((( )

2011. máj. 19. 22:38
 6/15 anonim ***** válasza:
lefagyni az operációs rendszer tud, nem a winchester
2011. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
nekem is kattogott mielőtt meghalt. Elvittem mentetni van rajta 200gigányi adatom amik pótolhatalanok nagy része egy hónapja van a számtechesnél remélem összehoz valamit
2011. máj. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
akkor az nem wincsi lefagyás, ha menet közben van a wincsinek egy alapzaja, majd egyik pillanatról a másikra megszűnik, és nem reagál semmire, se egér, se billentyűzet??? Vajon az is op rendszer lefagyás? (csak kérdem, hogy képben legyek) Mert már volt olyan, hogy lefagyott az oprendszer, de akkor a wincsi alapzaját még lehetett hallani... én azt hittem hogy ez a kettő ebben különbözik...
2011. máj. 19. 23:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a tápod rossz. Akkor szokott ki-bekapcsolni a HDD, ha pl ingadozik a feszültség, ilyesmi... Az is erre utal, hogy egy külső HDD-d is elfüstölt. Mármint az, hogy konkrétan, tényleg füstölt.
2011. máj. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 bp1985 ***** válasza:

Elvittem mentetni van rajta 200gigányi adatom amik pótolhatalanok nagy része egy hónapja van a számtechesnél remélem összehoz valamit


Megtaláltad a legrosszabb szteches-t. 200 giga adatot lementeni kb 4-5 óra, ha közbe elmegyek kávézni, meg telefonálni.

2011. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!