Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért jobb a fekvő monitor...

Mért jobb a fekvő monitor mint a kocka?

Figyelt kérdés
Nekem még régi kocka tft monitorom van 2004-ből, de észrevettem, h a pc boltokba már fogyóban vannak, helyette az új téglalap alakú monitorok vannak forgalomba amik szélesebbek mint magasabbak. De ezek miben mások, mért jobbak?
2011. máj. 21. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, hogy szélesvásznú.
2011. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem jobb, csak most ez a "divat".

Egyébként szélesvásznúnak hívják ezeket.

2011. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A széles vásznú monitorokat támogatják már a videó kártyák meg filmek is meg a YouTube is.

A HD kép lényege hogy nagyobb területű éles képet tudsz nézni.

A kocka monitorokat meg már nem forgalmazzák nagyon.

2011. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A filmek,videók miatt van.Semmi másnál nem előnyös pedig.
2011. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sokminden másnál is előnyösebb.
2011. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
PL COD-ba a jàtékos nem az eget akarja làtni, hanem hogy jon-e valaki balrol.
2011. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem jobb mint monitor, viszont:

Nézz körül a két szemeddel, anélkül, hogy mozgatsd a fejed. Mit látsz? Kocka alapú kép rajzolódik ki, vagy inkább szélesvásznú szerűség? :)

Amúgy pedig a filmek is általában szélesvásznúak, és, mint már mondták, most ez a divat is.

Előnyösen szerintem a legjobb úgy kihasználni, hogy ha lehetséges, a monitor mindkét felébe raksz valamit. :)

2011. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 VODKA0710 ***** válasza:

Nekem is még 4:3-as 19"-es "kocka" monitoraim vannak, de abból kettő. Meg most szeretnék egy harmadik 24"-es szélesvásznút. Ha a két kockát elfordítom durva 30 fokba, paralaxis miatt arányosnak tűnik :D

Pár weboldalnál szinte hátrány a szélesvásznú. Ugye középre igazítják a szöveget, és durva 6 centi üres hely marad mindkét oldalon.

2011. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!