Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell ventilátort rárakni...

Hogy kell ventilátort rárakni egy videokártyára?

Figyelt kérdés

Most vettem egy ventit, de még nem csináltam ilyet, ezért kéne egy kis segítség..ha lehet akkor valami magyar leírás kéne mert a dobozban nincs magyarul leírva, hogy hogy kell ezt megcsinálni..

a masina márkáját nem tudom megadni, de itt egy kép a cuccokról, amik a dobozban voltak.

[link]


2011. máj. 23. 16:19
 1/10 A kérdező kommentje:
meg valami útmutatót, ahol le van rajzolva sok minden. ha lehet...
2011. máj. 23. 16:55
 2/10 A kérdező kommentje:
addig megvan, hogy rárakom a ventit, de a kis kék lemezkékkel mit kell csinálni?
2011. máj. 23. 16:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Azok a hûtôbordák, azt kell közvetlen a videókártyára rakni lapjával a fekete kockára, az a memória, az melegszik. A hûtôborda és a videókártya közé kevés anyagot kell nyomni (vékony réteg kell, azért van az innyekciós tubus, abban van az anyag). Ha ez megvan, ráteszed a ventillátort, lefogatod azokkal a fémszalagokkal, bedugod a ventillátor kábelét és kész! Amúgy az anyaggal a tubusban tényleg nagyon vigyázz, nagyon kevés kell, az adja át a videókártya melegét a kék lemezeknek, amit a ventillátor hût. Ne parázz, csak járjon a kezed, minden összefog passzolni mint a LEGO!
2011. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

időközben már megcsináltam, de a kis hűtőbordákat nem tudtam hova tenni..köszi!! majd ha megunom magam akkor felteszem:P

Ugye a hűtőbordák alá nem kell paszta.

2011. máj. 26. 21:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Nehogy kihagyd, mert fontos! Paszta nélkül gyengébb a hôvezetés és akkor hamar felmelegszik az egész és szaggatni fognak a játékok, meg ha túlmelegszik kiéghet.
2011. máj. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

a venti alá tettem pasztát..a kis lemezkék alá is kell rakni? de nem értem a hasznát a lemeznek..ha felmelegszik akkor nemfog ellene tenni semmit sem az a lemezke, vagy de?

elmagyarázod a hasznát a kis lemezkéknek??

2011. máj. 27. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:
A lemezkék és a videokártya közé kell nyomni, nem a venti és a lemezkék közé. A hûtôborda azért van, hogy elvegye a meleget a videókártyától, alumíniumból van, ami nagyon jól vezeti a hôt, a pasztát a hûtôborda aljára, a lapos részére kell nyomni azután pasztával lefelé a videókártya fekete lapocskájára. A videókártya a pasztán keresztül tudja leadni a meleget a hûtôbordának, amit a venti hût. Mivel a hûtôbordán ottvannak azok a tüskeszerû dolgok, a közöttük mozgó levegô, amit a venti fúj, hamar lehûtik az egészet, és meggátolják, hogy a videókártya felmelegedjen. Ha a hûtés dolgozik, brutáljó géped lesz!
2011. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy hozzáteszem, nem kell az összes lemezkét feltenni, csak annyit, amennyi a venti alá fér, vagyis hármat-négyet, vagy amennyi fekete lapocska van a ventillátoron.
2011. máj. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam az utolsó kommentet: annyi hûtôbordát kell feltenni, amennyi fekete lapocska van a videókártyán!
2011. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
már közben megcsináltam, úgy ahogy mondtad(a kis fekete lapokra tettem pasztával) köszi mindenkinek!!
2011. máj. 30. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!