Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez alaplap hiba v mi lehet?...

Ez alaplap hiba v mi lehet? (a lényeg lent)

Figyelt kérdés

Nos vettem 1 gigabyte 880GM-UD2H alaplapot (fél éve,csak most ötlött fel bennem a kérdés)Mikor a HDD-ket kötöttem be akkor a a "fő HDD-nek"-vagyis a C-nek szánt HDD-t a SATA0-ba kell szúrni.Ez meg is történt BIOS-ban nézem (IDE SATA Master Channellnek 0-nak kellett volna lennie)nem az volt hanem (ha jól emlékszem SATA2-nek jelezte a BIOS-ban.Hát mondom lehet rosszul van rá írva a számozás kipróbálltam az összes bemenetbe beleszúrni a SATA kábelt, hát SATA 0 master chanellt nem találltam a legkisebb SATA 1volt amit a Bios jelzett az is a SATA 4-es porton.Nah

ez most mi?Feltettem akkor az IDE master chanell 1-re a windowsot, de mit mondjak nem úgy működik ahogy kéne. Játék beolvasás közben többször megfagy (pedig a konfigom elég erős-most nem írom le bízhattok bennem :) )

Tehát a kérdés:ez most rossz/hibás?Vagy vmit én csinálok rosszul?Mi lehet ez a jelenség ?


2011. máj. 23. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a problémádat, pedig van már tapasztalatom.

Sata merevlemezeknél már nincs olyan master meg slave, ugyanis párhuzamosan sem tudod őket egy kábelre kötni.

Teljesen mindegy, hogy melyik sata portra dugod rá a winyót, amire a rendszert szánod, ott valami más gond lesz, de gondold végig még egyszer, hogy mi a gond és próbáld leírni kicsit tisztábban.

2011. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Picit nehéz megfogalmazni számomra de azért megpróbálok neki futni még1X.

Vannak az alaplapon különböző SATA bemenetek SATA0-tól SATA4-ig.Az 1-ik PC shopban azt mondta a szerelő h a SATA 0-ba kell szúrni a C-nek szánt HDD-t és a BIOS-nak úgy kell felismernie h SATA 0 MASTER CHANELL.Azt tudom h régen volt 2 szabvány már nincs ATA .Régebbi BIOS van a gépen és ott még átt kell állítani IDE-re h felismerje a SATA-at.(nah itt a vége már bonyolultnak hangozhat,de az egész nem annyira bonyolult mint aminek kinéz ha itt lennél máris értenéd :D)Szal beszúrtam úgy ahogy a szerelő mondta de nem az történt a BIOS szerint nem létezik SATA0.Annak ellenére h az alaplapon a SATA0-ba van szúrva.itt az a gond h nem az alaplaphoz adott manuál szerint vannak valóságban a bemenetek fel vannak cserélve a 0 helyett írja a 2-őt 1 helyet a 4-et és így tovább...

De ha írod h az mind 1 manapság h SATA 0-nak ismeri fel v 1-nek én elhiszem csak furcsa.Mert az előző gépemen viszont(szintén új gép)a C-s HDD-t master chanell 0-nak látta a BIOS és azon is volt a windows.

Hát, nem tudom h sikerült e egyszerűbben megfogalmazni,talán nem, de ennél egyszerűbben nem tudom.:)

2011. máj. 23. 21:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit leírtál azok alapján egyértelműen alaplap hiba. A BIOS tájékán, vagy a SATA foglalatokkal van baj. Mivel nem nagyon értek hozzá+nem látom, így annyit tudok biztosan, hogy ha megnézeted szakemberrel, akkor többet tudsz meg.
2011. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!