Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás a winyom, ha adatmentés...

Hibás a winyom, ha adatmentés céljából kiveszem a notebook-ból még van rá garancia?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 11:41
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Ha úgy ki tudod szedni, hogy nem látszik meg. Pl. a csavarfejeken. Akkor megúszhatod. De én nem kísérteném a sorsot.

Amúgy meg értelmetlennek látom a kiszerelését...

Bebootols Linux Live CD-ről (vagy előre elkészített Live USB kulcsról ha nincs ODD a gépben). (Ha nem jön be a Linux Windows Live is van, pl a Hiren's Boot CD-n).

Majd a menteni kíván fájlokat rámásolod egy előre beszúrt pen drivera vagy külső vinyóra. Sőt Live Linux alatt még CD/DVD lemezekre való kiíráshoz is van lehetőséged...

2011. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha még garanciális a notebook akkor vidd el a szervízbe és ott beszéld meg a kiszolgálóval. lehet, megcsinálják neked az adatmentést és még új winyót is kapsz :)

ha nem garis akkor úgy szeded szét ahogy nem szégyelled. ekkor a live cd-s megoldás is jó, de adatmentés céljából inkább live USB kulcsal próbálkozz. mert ha cd-ről bootolsz akkor amíg fennáll az oprendszer nem tudod kinyitni az optikai meghajtót, nem tudsz írható lemezt behelyezni. notebookokban pedig rendszerint 1db ODD van.

2011. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

szervizben 20ezerért lementik az adatokat...

ezért inkább magamnak csinálom.

2011. máj. 26. 16:35
 4/6 A kérdező kommentje:

próbáltam mindent és semmi...

adatmentő céghez kell elvinnem ha akarok valamit is újra látni az adataimból....

annyi pénzből vehetnék 4 új winchestert. vicc az egész.

2011. máj. 27. 12:53
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
Egy számítógépbe sosem szabad megbízni! Főleg a merevlemezekben nem. Én havonta mindig arcíválom a fontosabb a fontosa adataim, és fotóim vagy véglegesen jobb minőségű DVD -re, vagy ideglenesen DVD-RW -re.
2011. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen, igen most már én is el fogom menteni az adataimat valamilyen hordozóra...

túl optimista voltam, azt hittem új gép biztos nem lesz vele egy darabig gond...

2011. máj. 28. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!