Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van 1 160Gb-os HDD-m melyen...

Van 1 160Gb-os HDD-m melyen van 168 hibás szektor. Ha 3 év garancia van rajta, és a HDD még csak két éves, akkor ér valamit a garancia? Vagy csak akkor érne valamit, ha kifüstölne például.

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 21:44
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
Nem feltétlenül kell kifüstölnie. Vagy egy meghatározott hibás szektorszám, ami felett kötelesek kicserélni. Rakd fel a HD Sentinel -t, és az majd megmondja magyarul a tutit.
2011. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bp1985 ***** válasza:
168 hibás szektort nem tudom hogy hoztál össze:) A garancia pedig azért van, hogy ha hibája van valaminek, akkor megcsinálják neked. Milyen vinyó amúgy? Vidd vissza, nézesd meg, ez nem normális dlog.
2011. okt. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A lemez felületén található 147 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsõben romlott.

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban elõfordultak problémák 2936 alkalommal.

Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos idõközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen elõforduló újabb problémákat.


Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.



Ezzel a programmal néztem meg a hibás szektorok számát, de nem olvastam végig, amit írt a program, de most már látom, hogy nem cserélnék ki :S

2011. okt. 5. 22:32
 4/9 A kérdező kommentje:

Vigyázok a gépre, ahogy csak tudok, nem tudom , hogy történt ez meg, vagy mi okozhatta.


ExcelStor technology J8160S 160GB

2011. okt. 5. 22:39
 5/9 bp1985 ***** válasza:

ExcelStor technology J8160S 160GB


Ilyen vinyót te hol vettél? Életembe nem hallottam még erről a márkáról.

2011. okt. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez úgy volt, hogy 2009 elején a tesóm új gépet vett, felírta a cuccokat, hogy mit szeretne. Ő csak leírta , hogy 160Gb HDD kell számára, márka fajtáját nem, és ezt kaptuk.

Azóta vettünk másik gépet, csak a HDD maradt. Azt hittük, hogy nincs baja, erre jönnek ezek a hibák.


Jövő héten szerintem beruházunk egy samsung, vagy western digital-os merevlemezre. Azt halottam, hogy azok jó fajták.

2011. okt. 5. 22:52
 7/9 bp1985 ***** válasza:
Samu jó, wd-ből is van jó, illetve a hitachi nagyon jó még most az új vinyókkal. Megnéztem ezt a vinyót, itthon nem is lehet sehol kapni. Google is csak angol oldalt talál róla. Magyarországi gari van hozzá?
2011. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vajdasági vagyok, én sem tudtam, hogy milyen HDD, mivel ment rendesen, nem volt vele probléma , és ezért nem nagyon nézegetem, hogy milyen márka.
2011. okt. 5. 23:21
 9/9 bp1985 ***** válasza:
Akkor értem már:) Amúgy tényleg jók azok, amit leírtam, pár darab megfordul a kezem között belőle naponta. Persze mindenből van rossz széria. De ezt nyugodtan viheted szervizbe, mivel ez cserés. a sentinellel ne foglalkozz, az a teljesen halottra is azt írja, hogy nem csereérett :) A szektorszám viszont jó sentinelbe, mert próbáltam mást is, és az is ugyanúgy 2-őt ír nálam.
2011. okt. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!