Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU venti fordulatszám szabály...

CPU venti fordulatszám szabályozás?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem mondani valami programot, amivel szabályozhatom a processzor venti fordulatszámát? Most cseréltem, és nagyon hangos, állandóan maxon pörög, pedig nincs melegedés.. 4 pines csatlakozója van, jó helyre bedugva, és úgy olvastam, az alaplapom elvileg képes rá - legalábbis másoknak sikerült:) Kipróbáltam egy bizonyos Speedfan programot, amivel nem értem el túl nagy sikereket. Van valami más, amivel próbálkozhatnék? Mintha egy traktor zúgna mellettem..
2011. máj. 27. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány drótos az a ventiátor? Mert ha 3 (sárga, piros, fekete) csak akkor szabályozza magát.


Ha sehogy sem akar működni, akkor vegyél oylan ventit amiből kilóg egy ilyen kis fekete gombostűfej nagyságú szonda (elvileg az a hőkapcsoló vagymi) és az akkor tutira szabályozni fogja magát.


Mondjuk én kiszedtem az enyémből, mert mindíg későn kapcsolt be.



Vagy próbálj passzív hűtést csinálni bele, rakd tele aluminiummal.

2011. máj. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
4 drótos, de nem lóg belőle semmi.. Amúgy egy vadiúj 92mm-es Xilence LGA775 B R2 FFighter-ról van szó.. :S Passzív hűtés? Ennek utánanézek, köszi! De ha tudsz esetleg ilyen ventit ajánlani, azt is megköszönném:)
2011. máj. 27. 13:19
 3/3 Panda Péter ***** válasza:
BIOS-ban elvileg be lehet állítani hogy hőmérsékletfüggő legyen a szabályozás. ha ez nem megy, akkor az alaplaphoz szoktak adni ilyen különféle segédprogramokat, lehet hogy valamelyik tudja. ha ez sem menne, akkor megpróbálhatod manuálisan csak ahhoz ugye külön vezérlőt kell venni. de a 4pinesnek tudnia KELL.
2011. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!