Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit szóltok a lent lévő...

Mit szóltok a lent lévő konstrukcióhoz (pc)? Stimmel minden? Összeillenek az alkatrészek? Milyen kábeleket stb. kell venni ami nincs benne az alkatrészek dobozában?

Figyelt kérdés

Alaplap: [link]

Processzor: [link]

Memória: [link]

DVD meghajtó: [link]

Ház: [link]

Videókártya: [link]


2011. jún. 3. 13:03
 1/10 Panda Péter ***** válasza:

ajánlom az ipont, jobbak az árai.

a 430gt pedig kevés lesz egy négymagos mellé, vagy a videókártya legyen erősebb, vagy a proci gyengébb.

ha összeszedsz még néhány(szor tíz) ezret, akkor jóval erősebb, és főképp jövőbiztosabb gépet tudnál venni.

2011. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A házat gondold át! Vegyél olyan házat, amiben nincs táp, és vegyél hozzá olyan tápot, ami megbízható, jó hatásfokú! (pl. Chieftek, vagy FSP tápok)


Nem érdemes párezer forinton garasoskodni (igaz, nem is kell egy normál, nem 2-3 videókártyás, halálba tuningolt konfighoz csillagászati áron venni).

2011. jún. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Panda Péter ***** válasza:
jah igen, a táp, el is siklottam felette, a második válaszadónak tökéletesen igaza van. ez a hkc ilyen ipari hulladék minőséget képvisel, nem szabad megvenni. ki kell köhögni egy minőségi tápot, a dolog szépsége, hogy csak egy kicsivel kell többet fizetni, hogy egy belépőszintű, de megbízható tápot kapj (fsp).
2011. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Tudnátok linkelni nekem erről az oldalról, ahol a többi alkatrész is van egy házat és egy tápot bele? Sajnos a gép nem nekem lesz és akinek megrendelem, annak fix 80ezer ft-ja van az egészre. Mit ajánlotok a proci és videókártya problémára?
2011. jún. 3. 13:22
 5/10 anonim ***** válasza:

egy 4 magos athlont hacsak nem párhuzamosított feladatokhoz kell akkor nem nagyon fogsz optimálisan kihasználni. ebben az árfekvésben jobb egy 2 magos Phenomot venni az l3 cache miatt, amit ha szerencséd van 3-4magosítani is tudsz egy jó alaplappal. vagy elég egy 2 v 3 magos athlon amit egy picit húzni is tudsz, az így megspórolt pénzt pedig ahogy fentebb említették erősebb videókártyára vagy/és normális tápegységre tudod költeni.

valamint ne felejtsd ki a vinyót, nemtom szándékosan vagy véletlenül hagytad ki...

2011. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Panda Péter ***** válasza:

és a bolt is fix? csak mert mint mondtam, iponnak jobbak az árai, ergo jobb gépet kapna a pénzéért.

más: írták, hogy vinyó nincs benne. remélem ez nem azt akarja jelenteni, hogy az ismerősöd egy ősrégi vinyót szándékozik használni egy többmagos géphez? szoktam mondani, hogy manapság már csak SSD-vel beszélhetünk jó gépről, de ha ssd nincs, legalább egy jó gyors vinyó legyen helyette.

2011. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
winchester az egy másik gépből lesz átrakva. Az általam belinkelt ház (és táp egyben) mért nem jó? Milyen hibák jöhetnek ki rajta? Elég hogyha 2 évig húzza. Gondolom azért annyit kifog bírni, vagy tévedek?
2011. jún. 3. 13:38
 8/10 A kérdező kommentje:
néztem az ipont is, de ott is csak párszáz ft-al jobbak az árak és az is csak 1-2 alkatrésznél. a winchester nem rég lett véve, egy 340 gigás.
2011. jún. 3. 13:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért minden alkatrésznél párszáz forint az egész konfigot nézve ad párezer forintos mozgásteret, ami egy minőségibb házat, vagy egy picit jobb procit, vagy videókártyát jelenthet. Ez esetben ez pont ráférne a konfigra.


A táppal szerelt házakról (bár én írtam a 2., tápos hozzászólást PandaPéter két hsz-e között): az előző gépem egy 2,6+ barton volt, még amikor volt sulinet, akkor vettem, talán 2004-ben. Egy Codegen, táppal szerelt házban volt. Egészen mostanáig teljesen jól ment, nem volt hangos (bezzeg a 2008-ban vett videókártya!), nem volt feszingadozásra visszavezethető baj a géppel. Pedig messze nem nagynevű - de szerintem egyszerűen szerencsém volt. Másnak a neves táp is kisül, nekem ez a noname is elment 7 éven keresztül. De azért a statisztikák nem ezt mutatják.


A tápot meg két év múlva továbbviheti a haverod a következő konfigba. Ha viszont egyszer átengedi a 220-at, akkor lesheti a haver az összesült áramköröket és spórolhat az új konfigra!

2011. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

kérdező: a jó tápegység fontos dolog. nem csak annyit csinál h áttranszformálja a hálózatból jövő kakaót a gépednek, hanem a hálózatból jövő hibákat, feszültségugrásokat stb is igyekszik kiszűrni, és mint tudjuk a magyar áramszolgáltatás kimagasló megbízhatósága és minősége miatt ilyen sose fordulna elő...

emellett minőségibb alkatrészekből is készülnek, és lassabban fáradnak ki. nem érdemes 5.000 forint miatt kockáztatni h egyszer csak az egész gép egy az egyben elfüstöljön

2011. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!